ŁKS. Bohater meczu - Arkadiusz Malarz bronił bezbłędnie

Piłkarze ŁKS sensacyjnie pokonali Cracovię 1:0, w czym ogromna zasługa bramkarza Arkadiusza Malarza.

Golkiper pokazał broniąc łódzkich barw, że opinie, iż mistrzowskie tytuły Legii (w sumie ma ich w dorobku trzy plus Puchar Polski), to w dużej mierze jego zasługa. Pokazał, że wiek nie ma znaczenia, gdy się jest fachowcem najwyższej próby. Bramkarz ŁKS zasłużył na najwyższą notę, bo bronił bezbłędnie, na dodatek w dwóch wydawać by się mogło beznadziejnych sytuacjach, w których gol musiał paść, on wykazał się wyjątkowym refleksem i klasą.
39letni Arkadiusz Malarz wystąpił w 10 meczu w barwach łódzkiego klubu. Spędził na boisku 900. Trzy razy zachował czyste konto. W pucharowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec (3:0) i w ligowym starciach z Rakowem Częstochowa (2:0) i ostatnio z Cracovią (1:0).
Malarz rozegrał siedem meczów z Cracovią. 3 stracone gole, 4 razy czyste konto co tu kry znakomity bilans. W Łodzi spotkali się dwaj najstarsi bramkarze ekstraklasy: Arkadiusz Malarz i Michal Pesković (rocznik 1982, skapitulował po 421 minutach bez straty gola). Obaj pokazali klasę.
Bilans ogólny pojedynków ŁKS z Cracovią: 62 spotkań: 20 zwycięstw, ŁKS, 17 remisów, 25 triumfów Cracovii, bramki 82107
Przed ŁKS wyjątkowo trudna końcówka tegorocznych zmagań. 7 grudnia o godz. 17.30 łodzianie zagrają z Lechem w Poznaniu ( w TVP 2), 15 grudnia o godz. 12.30 z Piastem w Gliwicach, a 19 grudnia o godz. 18 w Łodzi z Wisłą Kraków jednym z najważniejszych spotkań sezonu, meczu o sześć punktów
Byliśmy przygotowani na ciężką walkę i tę walkę wytrzymaliśmy do ostatniego gwizdka, czyli do 100. minuty mówił po spotkaniu z Cracovią Kazimierz Moskal. Tak musi być też w następnych ligowych bojach!