reklama

Likwidacja WORD w Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach i Sieradzu. Marszałek województwa Schreiber likwiduje ośrodki ruchu drogowego

mdZaktualizowano 
Ośrodki w Piotrkowie Tryb., Sieradzu i Skierniewicach stracą samodzielność i zostaną oddziałami WORD Łódź. Pawel Lacheta/ Polska Press/ Express Ilustrowany
Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach zostaną zlikwidowane. Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber (PiS) ma w tej sprawie pozytywną opinię ministra transportu.

Sejmik województwa łódzkiego, w którym przewagę ma Prawo i Sprawiedliwość, uchwałę w tej sprawie będzie głosować we wtorek 25 czerwca. Według zapisów projektu uchwały, ośrodki w Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach i Sieradzu zostaną zlikwidowane, a ich wszyscy pracownicy oraz majątek przejdzie na własność Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi. W projekcie uchwały ten proces nazwano "scaleniem", zlikwidowane ośrodki mają zostać oddziałami terenowymi.

Jaki jest powód likwidacji WORD w Piotrkowie, Skierniewicach i Sieradzu

Jaki jest powód likwidacji a potem scalenia? W uzasadnieniu projektu uchwały wymienia się ich kilka: ujednolicenie struktury zarządzania, ograniczenie kadry zarządzającej, zoptymalizowanie procesu decyzyjnego, usprawnienie przepływu informacji, racjonalizacja zarządzania zasobami ludzkimi i finansowymi oraz zwiększenie możliwości inwestycyjnych poprzez scentralizowaną gospodarkę majątkową - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Niektórzy radni opozycji w sejmiku są zdania, że likwidacja i scalanie ma na celu wymianę kadr we wszystkich ośrodkach. Od końca listopada 2018 r., gdy PiS przejęło władzę z rąk koalicji PO-PSL, wymieniono dyrektorów ośrodków: w Łodzi dyrektorem został Piotr Romek, egzaminator wywodzący się z NSZZ "Solidarność". Ale w pozostałych ośrodkach padły twarde partyjne nominacje. Dyrektorem WORD Sieradz został Andrzej Czapnik, radny klubu PiS w Radzie Miejskiej Sieradza, w Piotrkowie Tryb. powołano Dariusza Misztala, związanego z PiS byłego burmistrza Rawy Maz., Skierniewicach zaś bliskiego współpracownika wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza, Mariusza Maraska.

Na stanowiskach zastępców dyrektorów w niektórych WORD-ach wciąż pozostają jednak politycy powołani przez poprzedni zarząd województwa koalicji PO-PSL, jak były piotrkowski radny Tomasz Sokalski (Piotrków Tryb.), czy radny PO w Łodzi Tomasz Kacprzak (Łódź), a w Sieradzu Andrzej Żóraw, radny PSL z Wieruszowa. Punkt uzasadnienia likwidacji WORD-ów pod hasłem "ograniczenie kadry zarządzającej", może się zatem odnosić przede wszystkim do tych właśnie wicedyrektorów.

Więcej informacji po wtorkowej sesji sejmiku.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Wideo

Materiał oryginalny: Likwidacja WORD w Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach i Sieradzu. Marszałek województwa Schreiber likwiduje ośrodki ruchu drogowego - Dziennik Łódzki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 24

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mxxxx

Komunizm.....:O w Łodzi egzaminatorzy sa niemili i ciężej tam zdac. Ja nie wierze w to! W Sieradzu potem zdawałam 3 razy bo w Łodzi juz mialam dosc tyle razy zdawac. Chore to jest. W Sieradzu nie ma tramwajow i trasa nie jest tak trudna jak w Łodzi bo w Łodzi sa okropne miejsca. Boze wspolczuje każdemu co bedzie zdawac... komunizm!!

G
Gość

Centralizacja władzy, oj to komuna powraca

G
Gość
2019-06-25T18:50:59 02:00, Ewa:

I dobrze,że rozganiają to towarzystwo wzajemnej adoracji i kluby kolesi. Inaczej widać się nie dało. W Tomaszowie Maz żeby rozgonić turkuciów POdjadków opozycji, którzy skupili się w domu kultury i byli na etatach nauczycielskich ( chroniła ich karta nauczyciela ) trzeba było zamknąć Dom Kultury. Takie sobie tuskodojcze stworzyli prawo w ramach którego działają na szkodę kraju do tej Pory legalnie i bardzo ciężko się ich pozbyć. Trzeba więc uciekać się do forteli, bo nawet ciężko ich w więzieniu zamknąć bo niesądy są jeszcze niezreformowane.

Rozganiają po to żeby obsadzić swoimi. To już nie kolesiostwo? Obsadzą i jeszcze mniej zrobią, wypychają tylko swoje kieszenie no i na 500, 300 i 100 plusy musi być.

P
Parasol

Brawo nagłówek ale szczegóły i temat jest głębszy trzeba poczytać i poszukać żeby dla inteligentnych było jasne i co chodzi!!!

G
Gość

No tak musi być na 500 dla dzieciorobów, po co finansować WORDy... Brawo Wy!!!👎👎👎👎👎👎👎

M
MK

Czytać ze zrozumieniem nie uczyli za komuny leśne dziadki?

I
Irek

Przecież tu chodzi o przejęcie oszczędności.

U
Uskok

Wszystko zostaje po staremu to tylko zmiana organizacyjna, kto będzie chciał zdawać np. W Piotrkowie będzie zdawał w Piotrkowie. Trzeba czytać że zrozumieniem.

E
Ewa

I dobrze,że rozganiają to towarzystwo wzajemnej adoracji i kluby kolesi. Inaczej widać się nie dało. W Tomaszowie Maz żeby rozgonić turkuciów POdjadków opozycji, którzy skupili się w domu kultury i byli na etatach nauczycielskich ( chroniła ich karta nauczyciela ) trzeba było zamknąć Dom Kultury. Takie sobie tuskodojcze stworzyli prawo w ramach którego działają na szkodę kraju do tej Pory legalnie i bardzo ciężko się ich pozbyć. Trzeba więc uciekać się do forteli, bo nawet ciężko ich w więzieniu zamknąć bo niesądy są jeszcze niezreformowane.

P
Pieszy

Wielu byłych klientów pewnie rzyczyłoby sobie likwidacji razem z egzaminatorami.

G
Gość
2019-06-25T16:57:09 02:00, Stary:

Co za pieprzone bagno z tymi politykami wszelkich opcji na stanowiskach. Zapewne sami "fachowcy"

Kolejny perukarz...

G
Gość

Nie jestem zwolennikiem PiSu ani Po ale każda partia wsadza swoich dziadów na stanowiska. Więc niech śmiesza gazeta nie broni po

S
Stary

Co za pieprzone bagno z tymi politykami wszelkich opcji na stanowiskach. Zapewne sami "fachowcy"

G
Gość

Chyba większość komentujących nie potrafi czytać ze zrozumieniem. To będzie formalna likwidacja i przemianowanie na oddziały terenowe. Fizycznie te ośrodki nadal będą istniały.

G
Gość
2019-06-25T16:10:49 02:00, Łodziak z pradziada:

To granda !! czyli wszyscy kursanci będą musieli pchać się do Łodzi. Będziemy na drogach mieć same L-ki. Niech ten nowy przeflancowany z nikąd Marszałek lepiej zajmie się chociażby tym niby szlakiem konnym, który p Fisiak, teraz jego poplecznik wymyslił . To była strata kasy i wielka porażka. !!!. Ten szlak konia nie widział, ludzie siedzą na wycieczkowej i bąki zbijają.A takby zamiast tego ścieżki rowerowe ?. Nie przepadam za byłym Marszałkiem, ale jedno mu trzeba oddać ŁKA to było coś, skomunikowanie okolicznych miast z Łodzią było w punkt i tyle w temacie

2019-06-25T16:20:00 02:00, Gość:

To fakt Łka super szlak konny co to w ogóle było i komu miało służyć?

Oglądam sesję sejmiku województwa i jestem przerażony. Umieralność w łódzkiem największa w kraju !!!!! Gdzie my żyjemy ?

Dodaj ogłoszenie