ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Likwidacja fabryki nielegalnych papierosów. Skarb Państwa...

KWP ŁÓDŹ

2018-02-16 13:17

2018-02-16 13:22

Likwidacja fabryki nielegalnych papierosów. Skarb Państwa nie stracił ponad 2 milionów złotych!

KWP ŁÓDŹ

2018-02-16 13:17

Łącznie zabezpieczono 156.000 sztuk gotowych papierosów, komponenty i akcesoria do ich produkcji oraz prawie 3300 kg tytoniu i odpadów tytoniowych. Do magazynu Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego trafiła również profesjonalna linia produkcyjna, wraz z kompresorem i filtrami do odsysania pyłu tytoniowego.
Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn, w wieku od 44 do 63 lat, podejrzanych o nielegalną produkcję wyrobów akcyzowych.

Fabryka działała w opuszczonych magazynach, w powiecie zgierskim, w woj. łódzkim. Z zewnątrz nic nie wskazywało na to, że w oddalonym od głównej drogi budynku może mieścić się nielegalna wytwórnia. W pomieszczeniu, gdzie stała profesjonalna maszyna do produkcji papierosów, wyciszono ściany. Żeby nie przyciągnąć uwagi specyficznym zapachem, tytoń do nielegalnych papierosów przechowywano w dwóch blaszanych kontenerach. Pył, powstały w trakcie produkcji, odsysały specjalne filtry.

Mimo to, funkcjonariusze wykryli i zlikwidowali nielegalną wytwórnię. Na jej terenie zatrzymano czterech mężczyzn, w wieku 44, 51, 55 i 63 lat, oraz zabezpieczono 2.549 kg tytoniu, 156 tys. sztuk gotowych papierosów, oznaczonych logo znanej marki tytoniowej, oraz prawie 700 kg odpadów tytoniowych, filtry i bibułę papierową do ustników. Zarekwirowano również urządzenia wykorzystywane w trakcie produkcji papierosów, w tym profesjonalną, w pełni zautomatyzowaną maszynę.

Tytoń bez akcyzy, w sumie 60 kilogramów w papierowych workach, oraz akcesoria do produkcji papierosów, funkcjonariusze odkryli również w innych zabudowaniach na terenie tej samej gminy, należących do jednego z zatrzymanych mężczyzn, 44-letniego.

W sprawie wszczęto śledztwo, nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Zgierzu. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej postawili sprawcom zarzuty z ustawy o wyrobie alkoholu etylowego i wytwarzaniu wyrobów tytoniowych oraz z kodeksu karnego skarbowego. Nielegalna produkcja papierosów i przechowywanie wyrobów akcyzowych zagrożone jest wysoką grzywną oraz karą ograniczenia bądź pozbawienia wolności, nawet do pięciu lat.

Prokurator postanowił o objęciu wszystkich mężczyzn dozorem policyjnym, a na trzech z nich nałożył dodatkowo obowiązek złożenia poręczenia majątkowego.

Dzięki łódzkim funkcjonariuszom KAS i Zarządu w Łodzi CBŚP, Skarb Państwa nie stracił ponad 2 mln 73 tys. złotych. Na tyle szacowany jest podatek akcyzowy, ciążący na zabezpieczonych wyrobach.


a]https://expressilustrowany.pl/skoki-narciarskie-pjongczang-2018-dzisiaj-kwalifikacje-w-skokach-narciarskich-pjongczang-17022018-zobacz-jak-skocza-polacy-na/ar/12938806;SKOKI NARCIARSKIE PJONGCZANG 2018. DZISIAJ KWALIFIKACJE W SKOKACH NARCIARSKICH PJONGCZANG [16.02.2018]. ZOBACZ, JAK SKOCZĄ POLACY [NA ŻYWO][/a]
Siostry Godlewskie 4fun. [FILM] Naga prawda o pogodzie. Siostry Godlewskie z nagimi piersiami wyśpiewały prognozę pogody [FILM]
SKOKI NARCIARSKIE PJONGCZANG 2018 [TERMINARZ] SKOKI PJONGCZANG 2018 [TRANSMISJA, WYNIKI, NA ŻYWO] TERMINARZ PJONGCZANG 2018
WIERSZYKI URODZINOWE, ŻYCZENIA NA URODZINY [KRÓTKIE ŚMIESZNE]


POGODA FILM


Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.