Liga Światowa. Polacy najlepsi. Brawo, brawo, brawo!

(tj)
Polacy po kapitalnym meczu zwyciężyli 3:0 reprezentację Stanów Zjednoczonych w finale Ligi Światowej!

To historyczny sukces biało - czerwonych. Brawo! Brawo! Brawo!

Polacy pokonali Amerykanów 3:0 w swoim pierwszym występie w finale Ligi Światowej w historii. Nasi siatkarze wcześniej tylko raz stanęli na podium Ligi Światowej - w zeszłym roku w Gdańsku zajęli trzecie miejsce.
Doskonała gra biało-czerowonych znalazła odzwierciedlenie w przyznawaniu nagród indywidualnych. Za najlepszego atakującego turnieju uznano Zbigniewa Bartmana, najlepszego blokującego Marcina Możdżonka, najlepszego libero Krzysztofa Ignaczaka, a zawodnika turnieju Bartosza Kurka.
Każdy nagrodzony zawodnik dostał czek na 10 tys. dolarów, a najlepszy siatkarz turnieju - Kurek - na 30 tys.
Reprezentacja Biało-czerwonych otrzymała milion dolarów, Amerykanie połowę mniej, a brązowi medaliści, Kubańczycy, 300 tys.
Zespół Andrei Anastasiego był zdecydowanie najlepszy w turnieju Final Six. Polacy wygrali wszystkie mecze. Najpierw pokonali mistrzów świata Brazylijczyków 3:2, później wicemistrzów Kubańczyków 3:0, a w półfinale gospodarzy - Bułgarów także 3:0.