Liga Światowa Karate. Medale zawodników łódzkiego Olimpu

Kolejne sukcesy w Młodzieżowej Lidze Światowej w karate odnieśli zawodnicy Olimpu.

Łodzianie podczas imprezy, która odbyła się w mieście Poreč w Chorwacji, stawali na podium aż trzy razy. Cenne medale wywalczyli Dominik Dziuda (złoto), Kseniya Dronchanka (srebro) i Erik Rahozenko (brąz).
Warto podkreślić, że na starcie stanęło ponad 3000 osób z 75 państw, w tym 19-osobowa drużyna Olimpu, dla której były to bardzo udane zawody.

Dominik Dziuda uzyskał jeden z najlepszych wyników w swojej karierze, wygrywając kategorię U-21 - 67 kg. W drodze do złota musiał zwyciężyć wielu medalistów mistrzostw świata i Europy. W finale pokonał Irańczyka Borzooeichaghagolani Amirreza 3:0.
To bardzo dobry start Dominika. Po srebrnym medalu na mistrzostwach Europy, mamy kolejny duży sukces tego roku i to w kategorii młodzieżowca, a trzeba dodać, że kilka dni temu Dominik skończył 18 lat.

Kolejny medal dla łódzkiego klubu wywalczyła Kseniya Dronchanka, w kategorii U-21 w kategorii wagowej - 55 kg. W finale po dobrej walce uległa 1:3 zawodniczce z Tajwanu.

Brązowy medal w kategorii U-21 - 75 kg wywalczył zawodnik z Ukrainy, reprezentujący barwy Olimpu, Erik Rahozenko.
Antonina Żurawska w kategorii junior - 59 kg, odpadła dopiero w ćwierćfinale mistrzowskiej imprezy, po porażce z zawodniczką z Włoch.

Oliwia Kaźmierczak w kategorii U-14 w wadze - 47 kg, uplasowała się na 7. miejscu.