Liga Mistrzyń. Zwycięstwo siatkarek Grot Budowlani na otarcie łez

W grupie A siatkarskiej Ligi Mistrzyń drużyna Grot Budowlanych walczyły tylko o honor.

Łodzianki po porażkach z zespołami z Turcji nie mają szans na awans. Na otarcie łez pokonały drużynę LP Salo.
Mecz z w Finlandii zaczął się fatalnie od prowadzenia gospodyń 5:1. Łodzianki opanowały na chwilę sytuację, uzyskując przewagę 10:9. Kolejne sześć piłek należało jednak do Finek! W końcówce pierwszego seta dominowały jednak łodzianki. które doprowadziły do stanu 22:22, a potem miały sześć piłek setowych. Po dramtycznej walce wygrały partię.
Drugi set zaczął się podobnie jak pierwszy. Finki prowadziły 5:1. Potem starały się utrzymać przewagę (9:3, 14:11), ale do czasu. Łodzianki odrobiły straty, wychodząc na prowadzenie 16:15, a potem kontynuowały dobrą serię prowadząc 21:17 i wygrywając drugą partię.
Na początku trzeciego seta przewagę miały łodzianki, prowadząc 2:0, 5:3. Niestety, rywalki odrobiły straty (14:13), ale tylko na chwilę. Łodzianki zaczęły grać składniej i skuteczniej. Wyszły na prowadzenie 18:14 i pewnie wygrały set i mecz.

LP Salo (Finladia) Grot Budowlani 0:3
(31:33, 21:25, 19:25)

Grot Budowlani: Paulina Bałdyga, Julia Twardowska 13, Anna Lewandowska 2, Gabi Maciągowski 1, Anna Bączyńska 12, Jaroslava Pencova 11, Karolina Garstka (l) oraz Julia Nowicka, Małgorzata Śmieszek, Anastasyia Kraiduba 14, Agata Babicz 3.
Poprzednie wyniki Grot Budowlani: z Fenerbahce Stambuł 0:3 (20:25, 21:25, 22:25) i 0:3 (20:25, 12:25, 13:25), z Eczacibasi Stambuł 0:3 (17:25, 16:25, 22:25) i z LP Salo 3:1 (25:16, 25:12, 18:25, 25:22).