Liga Mistrzyń siatkarek. ŁKS Commercecon walczył, ale jest tylko punkt

Siatkarki ŁKS Commercecon w meczu piątej kolejki grupy D Ligi Mistrzyń przegrały 2:3 w Stuttgarcie z MTV Allianz. To było bardzo emocjonujące spotkanie. Ełkaesianki pokazały, że są bardzo mocne w tym sezonie, ale tym razem musiały się zadowolić punktem.

Już w pierwszym secie byliśmy świadkami wielkich emocji. Gospodynie wygrały tę partię dopiero w momencie, gdy na ich koncie pojawił się trzydziesty drugi punkt. To wyraźnie zmobilizowało łodzianki, które wyraźnie dominowały w drugiej odsłonie i wygrały ją do osiemnastu!

Niestety, w kolejne odsłonie siatkarki mistrza Niemiec zabrały się do solidnej pracy i triumfowały do 15. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego odrodziły si w czwartym secie, którego pewnie wygrały do 19.
O zwycięstwie decydował tie-break. W decydującej odsłonie lepiej zaprezentowały się gospodynie, które dość szybko objęły prowadzenie 8:2. Ełkaesianki nie poddawały się i jeszcze zdołały odrobić straty, doprawiając do wyniku 7:8, a następnie do remisu 12:12. Później jednak gospodynie znów zaczęły zdobywać punkty i ostatecznie wygrały to stracie i cały mecz.

Po tej porażce zawodniczki ŁKS Commercecon straciły pozycję lidera, teraz w tabeli prowadzi MTV Allianz Stuttgart.

Dla łodzianek było to czwarte starcie z zespołem ze Stuttgartu, trzecie przegrane.

MTV Allianz Stuttgart - ŁKS Commercecon 3:2 (32:30, 18:25, 25:15, 19:25, 17:15)

Allianz MTV: Bongaerts, Segura Palleres, Timmerman, Kuenzler, Schoelzel, Koskelo (libero) oraz Lee, Keller.

ŁKS Commercecon: Ratzke, Scuka, Alagierska-Szczepaniak, Diouf, Górecka, Witkowska, Maj-Erwardt (libero) oraz Gajer, Hryszczuk, Piasecka, Gryka, Drabek (libero).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0