Liga Mistrzyń. Porażka siatkarek ŁKS Commercecon w Berlinie. Kontuzja kolana Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak

Bartosz Kukuć
W swoim ostatnim meczu w grupie D Ligi Mistrzyń siatkarek ŁKS Commercecon przegrał w Berlinie z tureckim zespołem Fenerbahce Opet Stambuł 0:3 (22:25, 16:25, 26:28). Łodzianki awansowały do kolejnej fazy po zajęciu trzeciego miejsca w tabeli.

Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego grały w Berlinie, zamiast w Stambule, bowiem w Turcji panuje żałoba narodowa po tragicznym trzęsieniu ziemi.

W pierwszym secie ŁKS prowadził (było 4:5, 6:8, 11:13, 15:16, 18:20). Ostatecznie jednak po ataku Vargas Fenerbahce wyszło na prowadzenie 23:21, w efekcie zwyciężyło 25:22. W drugiej partii to rywalki prowadziły (8:6, 10:6, 13:6, 18:12) i nie miały większych problemów z wygraną (25:16). Najbardziej zacięty był trzeci set. Fenerbahce prowadziło 12:8 i 17:14. Później było 19:19. W końcówce łodzianki prowadziły 24:22, miały więc dwie piłki setowe. Nie wykorzystały jednak szansy i po zagrywce Fiedorowcewej drużyna ze Stambułu miała okazję do radości (28:26).

Niestety, ale pod koniec pierwszego seta kontuzji kolana doznała środkowa ŁKS i reprezentacji Polski Klaudia Alagierska-Szczepaniak po tym, jak spadła na stopę jednej z rywalek

W play-off o ćwierćfinał Ligi Mistrzyń ŁKS powalczy z bardzo silnym przeciwnikiem. Tym razem będzie to Vakifbank Stambuł

Natomiast już w najbliższą niedzielę o godzinie 16 łodzianki podejmą w meczu ekstraklasy w Sport Arenie #VolleyWrocław

Fenerbahce Opet Stambuł - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:22, 25:16, 28:26)
Fenerbahce: Macris 1, Fiedorowcewa 15, De Souza 11, Erdem 1, Wuczkowa 7, Vargas 30, Orge (libero) oraz: Łazarewa 2, Unal.
ŁKS: Gryka 14, Diouf 14, Górecka 5, Ratzke, Alagierska-Szczepaniak 4, Scuka 7, Maj-Erwardt (libero) oraz: Hryszczuk, Witkowska 4, Gajer, Piasecka.