Liga Mistrzyń. ŁKS Commercecon wygrał pierwszy mecz 3:2

W Łodzi siatkarki ŁKS Commercecon rozegrały pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń

Pierwszy mecz siatkarskiej Ligi Mistrzyń zdecydowanie lepiej rozpoczęła drużyna Niemiec, która prowadziła 13:5, 17:7, 21:11, bijąc łodzianki niemiłosiernie. Trudna do zatrzymania była liderka przeciwniczek - Rivers, która na dodatek fantastycznie broniła. To psychicznie rozbiło łódzką drużynę. ŁKS nie wykorzystywał swoich szans na skończenie akcji dobrym atakiem. Momentami fatalnie to wyglądało. Nic dziwnego, że gospodynie przegrały seta do 16.
Będące na fali Niemki drugi set zaczęły od prowadzenia 3:0, ale coraz lepiej grające łodzianki doprowadziły do wyrównania, Pacak zatrzymała Rivers i ŁKS po raz pierwszy objął prowadzenie 5:4. Łodzianki odzyskały sportowy wigor. Powiększały przewagę po dynamicznych akcjach Lazovic, Bociek i Wójcik oraz błędach Rivers. ŁKS prowadził: 8:5, 10:7, 12:8, 14:9, 19:13. Proste, wręcz juniorskie błędy łodzianek sprawiły, że przewaga stopniała do punktu (20:19). Waleczne serce ełkaesianek pozwoliło się im odrodzić. Prowadziły 24:20 i wygrały.
Trzeci set, dzięki serwisom Lazovic, łodzianki rozpoczęły od prowadzenia 3:0, ale szybko tę przewagę roztrowniły. Zespół ze Stuttgartu wyszedł na prowadzenie 4:3, 6:5. Potem była seria błędów jednej i drugiej drużyny. Mniej ich popełniały łodzianki, prowadziły 9:6, Grały coraz skuteczniej, dzięki podwójnemu blokowi, atakom Lazovic oraz Bociek, asowi Alagiereskiej (22:13) i wygrały.
Czwarta partia rozpoczęła się od remisów, a potem łodzianki przeżywały zmory z pierwszego seta i przegrywały 3:12. Potem gospodynie opanowały na chwilę nerwy i mecz się wyrównał, ale Niemki odzyskały sportowy wigor, były skuteczniejsze, wysoko prowadziły i wygrały.
O wszystkim decydował tie-break. Łodzianki prowadziły 11:8, m.in. zatrzymując Rivers i ciesząc się znakomitymi akcjami Kowalińskiej oraz atakami Pacak, Lazovic, Wójcik. To dzięki kapitan Kowalińskiej ŁKS wygrał tego seta i mecz.

ŁKS Commercecon Łódź - Allianz MTV Stuttgart 3:2
(16:25, 25:22, 25:19, 16:25, 15:10)

ŁKS: Mori (2), Pacak (10), Wójcik (9), Lazović (11), Bociek (17), Alagierska (7), Korabiec (libero) oraz Skrzypkowska, Szczyrba (3), Kowalińska (11), Strasz (libero)

MTV: Lohuis (8), van Gestel (8), Lazić (18), Samadan (15), Rivers (26), Aydinogullari (2), Koskelo (libero) oraz Cesar, Rosenthal, Hamson, Berger, Havili