Liga Mistrzyń. Ełkaesianki przegrały we Włoszech łatwo, szybo i nieprzyjemnie

Aby awansować do ósemki Ligi Mistrzyń siatkarki Grot Budowlani musiały liczyć na pomoc ŁKS Commercecon.

ŁKS wygrać seta, a tak się nie stało. Niestety, włoskie kluby są poza zasięgiem polskich drużyn.
Conegliano wygrało z łodziankami 3:0 i awansowało dalej. To oznacza, że ŁKS nie pomógł Budowlanym. Nie ma już łódzkich drużyn w siatkarskiej Lidze Mistrzyń
Jeśli Conegialno wygra z ŁKS 3:1, będzie mieć stosunek setów 1,27, czyli gorszy od Grot Budowlanych.
Mecz we Włoszech zaczął się fatalnie dla łodzianek. W pierwszym secie przegrywały już 1:7, 3:10, 4:16, 6:19 i... Lepiej spuścić nad tym setem zasłonę milczenia.
Początek drugiego seta był bardziej zacięty. Był remis 2:2. Potem przewaga gospodyń wynosiła niewiele, tylko dwa punkty. Niestety, zespół z Włoch był szybszy, skuteczniejszy, lepszy. Nic dziwnego, że uzyskał bezpieczną przewagę (15:8). To była mocna podstawa do wygrania drugiego seta.
W trzecim secie było 3:3, ale szybko się zrobiło 9:3 dla gospodyń, a potem wszystko potoczyło się tak, jak było do przewidzenia.
ŁKS Commercecon przegrał i odpadł z rozgrywek.