Liga Mistrzyń. Drużyna Grot Budowlani bez szans w Turcji

W drugiej kolejce siatkarskiej Ligi Mistrzyń drużyna Grot Budowlani Łódź na wyjeździe zmierzyła się z turecką potęgą, brązowym medalistą ligi tureckiej, Fenerbahce Stambuł.

W pierwszym secie łodzianki przegrywały 1:6 i to miało decydujący wpływ na jego przebieg. W drugiej partii łodzianki prowadziły 1:0. Potem było 3:3 i... przewaga Turczynek wzrosła do 10 punktów, a potem była już tylko klęska. Na początku trzeciego seta trwała wyrównana walka, a potem powtórzyła się historia z drugiej partii. Niestety, to były za wysokie progi na łódzkie nogi Gra z takim zespołem było dla nas dobrą nauką siatkówki przyznała środkowa Małgorzata Śmieszek.

Fenerbahce Stambuł Grot Budowlani Łódź 3:0
(25:20, 25:12, 25:13)

W poprzednich rozgrywkach Turczynki bez straty seta ograły Chemika Police.
W pierwszym meczu LM łodzianki wygrały z LP Salo, 3:1

18 grudnia o godz. 18 Budowlani podejmą Eczacibasi Stambuł (Turcja)
W sobotę o godz. 18 czeka łodzianki wyjazdowy mecz ligowy z liderem Chemikiem Police
Skomplikowała się sytuacja w grupie C, w której rywalizują zawodniczki ŁKSu Commercecon Łódź. Siatkarki Allianzu MTV Stuttgart pokonały u siebie zespół z Novary 3:1 i odebrały komplet punktów faworytkom. ŁKS jest liderem tabeli, mają na koncie dwa zwycięstwa. 17 grudnia o godz. 18 podejmą Igor Gorgonzola Novara (Włochy). W niedzielę o godz. 17.30 mistrzynie Polski w ligowym meczu podejmą outsidera Wisłę Warszawa. Rywalki nie wygrały jeszcze meczu.