Liga Mistrzyń. Czy to wystarczy drużynie Grot Budowlanych do awansu?

Siatkarki Grot Budowlani wygrały ostatni mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzyń.

Czy to wystarczy do awansu do ćwierćfinału?
Po wyrównanym początku pierwszego seta, sprawy w swoje ręce wzięły łodzianki. Po ataku Brakocević dużyna Budowlanych miała setbola. Walkę w tej partii śmiałym atakiem z prawego skrzydła zakończyła Urban. To był bardo udany set w wykonaniu naszego zespołu.
W drugim secie drużyna z Białorusi prowadziła 7:4. Robiło się niebezpiecznie, ale zespół Grot Budowlani zachował czujność. Doprowadził do wyrównania, a potem osiągnął kilkupunktową przewagę, która rosła i rosła. Łodzianki zdobyły cztery punkty pod rząd i uzskały bezpiezcną szeóciopunktową przewagę. Nic dziwnego, że wygrały drugiego seta bez większych problemów.
W trzecim secie było 3:3, ale kolejne trzy punkty zdobyły łodzianki. Rywalki nie dawały za wygraną. Po pięciu punktach z rzędu doprowadziły do remisu i wyszły na prowadzenie. I cały czas miały inicjatywę. Rywalki potrafiły podwójnym blokiem zatrzymać Brakocević. Uzyskały 6 punktów przewagi, a potem jeszcze więcej i wygrały seta.
Łodzianki rozkojarzyły się na chwilę, bo w następnym secie wzięły sprawy w swoje ręce. Uzyskały 5-punktową przewagę. Walka trawała. Przewaga zmalała do jednego punktu, ale to nie odebrało przyjezdnym animuszu. Znów uzyskały bezpieczną przewagę. Po udanym bloku wygrały seta i cały mecz.
Zwycięstwo z Minczanką w Mińsku to niestety nie jedyny warunek, który spełnić muszą siatkarki Grot Budowlanych Łódź, by awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Do fazy pucharowej awansują trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc w grupach.
Tymczasem triumfatorki Superpucharu Polski miały przed ostatnią kolejką fazy grupowej najsłabszy bilans spośród wszystkich wiceliderów grup.

Warto też przypomnieć, że przy podliczaniu bilansu w Lidze Mistrzyń w pierwszej kolejności bierze się pod uwagę liczbę wygranych spotkań. Dalej liczy się zdobyte punkty, następnie ratio setów, a na końcu ratio małych punktów.