Jacek Czaplewski
Inter odpadł z Ligi Mistrzów. Za mocna rezerwowa Barcelona
Inter odpadł z Ligi Mistrzów. Za mocna rezerwowa Barcelona AFP/East News
Liga Mistrzów. Na własne życzenie Inter Mediolan pożegnał się z elitarnymi rozgrywkami. W ostatnim meczu fazy grupowej przegrał z grającą w rezerwowym składzie FC Barceloną (1:2). Ten wynik i wynik na Signal Iduna Park premiuje z drugiego miejsca Borussię Dortmund, która pokonała Slavię Praga (2:1).

Mecz Inter Mediolan - FC Barcelona: Włosi dokończą w Lidze Europy

Przed decydującą kolejką wyłącznie Barcelona była pewna awansu do fazy pucharowej. I to z pozycji lidera grupy F. Z tego powodu i wobec natłoku innych obowiązków trener Ernesto Valverde w ogóle nie zabrał do Mediolanu Leo Messiego, Gerarda Pique czy Sergiego Roberto. Na ławce zaczęli natomiast Marc-Andre ter Stegen, Sergio Busquets, Luis Suarez i Frenkie de Jong (dwaj ostatni weszli z ławki).

Inter miał więc ułatwione zadanie. I chociaż stworzył mnóstwo dogodnych sytuacji to Barcelona dość sensacyjnie objęła prowadzenie. W 23 minucie cierpliwą akcję zakończył w polu karnym Carles Perez, któremu piłkę w tempo, na granicy spalonego dograł Arturo Vidal.

Jeszcze przed przerwą mecz wrócił do równowagi. W 44 minucie po świetnym zastawieniu się i odegraniu Lautaro Martineza piłkę w siatce umieścił Romelu Lukaku. Interowi pozostała cała druga połowa na wbicie drugiej bramki - bramki koniecznej wobec prowadzenia Borussii...

Mimo wybornych okazji Lukaku, a także Martineza (trafił DWUKROTNIE ze spalonego) Inter nie przechylił szali na swoją korzyść. Na dodatek w 87 minucie dobił go wprowadzony Ansu Fati, trafiając do bramki po uderzeniu od prawego słupka.

Oprócz Interu na wiosnę w Lidze Europy zobaczymy jeszcze RB Salzburg, Ajax Amsterdam i Benfikę Lizbona. Do fazy pucharowej Ligi Mistrzów awansowałli natomiast Liverpool, Napoli, Valencia, Chelsea, RB Lipsk oraz Olympique Lyon.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Więcej o LIDZE MISTRZÓW - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Nie grają u Brzęczka, mają szanse... na Euro? Muszą zaliczyć...

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów. Inter Mediolan odpadł. Porażka z FC Barceloną. Awans Borussii Dortmund z drugiego miejsca - Gol24

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.