Jacek Czaplewski
Pedri zdobył jedyną bramkę dla Barcelony z Gironą
Pedri zdobył jedyną bramkę dla Barcelony z Gironą PAP, EPA/David Borrat
Liga hiszpańska. FC Barcelona znów dała radę bez pauzującego Roberta Lewandowskiego. Wszystkie trzy mecze wygrała w lidze 1:0. Dzisiaj na wyjeździe pokonała dwunastą Gironę. Jedyna zła wiadomość to kontuzja Ousmane Dembele.

Girona - FC Barcelona 0:1. Kontuzja Dembele, gol Pedriego

Niecałe pół godziny trwał występ Ousmane Dembele. Już w 26 minucie Francuz chwycił się za lewą nogę, sygnalizując uraz mięśniowy. Xavi niezwłocznie dokonał więc roszady. Za kontuzjowanego wszedł na skrzydło Pedri. Był to jego setny mecz dla Barcelony, zresztą bardzo udany, bo okraszony zdobyciem zwycięskiej bramki.

To był trudny wyjazd. Bez Dembele i bez Lewandowskiego Barca niewiele dziś wskórała. Dobrze ustawiona i zorganizowana Girona nie pozwoliła jej oddać zbyt wielu celnych strzałów. - Nic się nie dzieje - komentował w 60 minucie dla Canal+ Sport Piotr Laboga. I właśnie wtedy Barcelona przeprowadziła kluczową akcję.

To skuteczny pressing, zastosowany pod polem karnym Girony sprawił, że Duma Katalonii objęła prowadzenie. W 61 minucie po odzyskaniu piłki i wymianie kilku podań z bliska trafił właśnie Pedri.

W końcówce Girona postraszyła Barcelonę. W 85 minucie "piłki meczowej" nie wykorzystał Aleix Garcia. Środkowy pomocnik z czystej pozycji nie trafił nawet w bramkę.

Dzięki wygranej Barcelona utrzymuje bezpieczną przewagę nad Realem Madryt. Mistrz jutro zagra u siebie z Realem Sociedad. Jeśli wygra to nadal będzie tracić trzy punkty.

Robert Lewandowski jest "czysty" - może wracać

Mecz z Gironą był ostatnim, czyli trzecim, w którym z powodu dyskwalifikacji musiał pauzować Lewandowski. Pod jego nieobecność Barcelona za każdym razem wychodziła w ataku z Ansu Fatim. Wygrała wszystkie spotkania po 1:0: wyjazdowe z Atletico Madryt , domowe z Getafe oraz dzisiejsze - ponownie w delegacji - z Gironą. Zwycięskie gole strzelili kolejno Dembele i dwukrotnie Pedri.

Nic już nie stoi na przeszkodzie, by w środę (1 lutego) Lewandowski wyszedł w jedenastce Barcelony na ligowy mecz z Betisem. Początek o godzinie 21:00, transmisja na żywo w Canal+ Sport.

Girona - FC Barcelona 0:1 (0:0)

Bramka: Pedri 61'
Czerwona kartka: Michel 94' (trener Girony - poza boiskiem)
Żółte kartki: Castellanos, A. Martinez - Fati, Pedri, Gavi

FC Barcelona: ter Stegen - Kounde, Araujo, Eric Garcia, Alonso (46' Alba) - de Jong, Busquets, Gavi - Raphinha (88' Kessie), Fati (81' Balde), Dembele (26' Pedri).