Liga francuska. Udany powrót Kamila Grosickiego do Rennes! Gol i asysta

jac
Kamil Grosicki
Kamil Grosicki Claude Paris
Liga francuska. Kamil Grosicki show! Skrzydłowy reprezentacji Polski po nieudanym transferze do Burnley i kontuzji w końcu wrócił do Rennes i od razu pomógł w odniesieniu zwycięstwa. Najpierw wpisał się na listę strzelców, potem asystował przy decydującej bramce. Jego zespół pokonał Olympique Marsylia 3:2, chociaż przegrywał 1:2.

Grosicki zameldował się na murawie w 62 minucie, kiedy zastąpił Pedro Henrique. Było 2:1 dla Marsylii. Pięć minut przed regulaminowym czasem gry Rennes otrzymało jedenastkę. Podszedł do niej właśnie Grosicki i zamienił na gola. Uderzył w prawy róg. Bramkarz wyczuł jego intencje, ale piłka była na tyle precyzyjnie kopnięta, że nie dało ray jej chwycić.

Na tym Polak nie poprzestał. Ledwie dwie minuty później zaliczył asystę przy bramce Adriena Hunou. Najpierw wyczuł linię, potem opanował piłkę i dorzucił ją z powrotem do pola karnego. Kolega z drużyny nie śmiał zmarnować doskonałej okazji. Rennes wraca z dalekiej podróży i notuje trzecie ligowe zwycięstwo, w czym spora zasługa Grosickiego właśnie.

Rennes – Olympique Marsylia 3:2 (1:1)

Bramki: Sio 42’, Grosicki 85’, Hunou 89’ – Gomis 44’ (k.), 50’
Żółte kartki: Fernandes, Machach, Cabella
Czerwona kartka: Machach (za dwie żółte)

Rennes: Costil - Danze, Mexer, Bensebaini, Baal - Henrique (62' Grosicki), Fernandes (82' Erasmus), Andre, Ntep de Madiba (74' Hunou) - Gourcuff, Sio.

Olympique Marsylia: Pele - Sakai (9' Andre-Frank), Hubocan, Rekik, Bedimo - Vainqueur, Machach, Thauvin (62' Sarr), Cabella, N'Jie (75' Lopez) - Gomis.

Najważniejsze letnie transfery z udziałem Polaków

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Liga francuska. Udany powrót Kamila Grosickiego do Rennes! Gol i asysta - Gol24