Liga francuska. Grzegorz Krychowiak zadebiutował w PSG [ZDJĘCIA]

Tomasz Bilewicz
PSG - Saint-Etienne
PSG - Saint-Etienne Michel Euler
Liga francuska. Grzegorz Krychowiak w końcu zadebiutował w Paris Saint-Germain. W meczu 4. kolejki ligi francuskiej mistrzowie Francji zremisowali z AS Saint-Etienne 1:1, a Polak pojawił się na boisku od razu po przerwie zmieniając kontuzjowanego Layvina Kurzawę.

Liga francuska. Na Parc des Princes po raz 1000

Przed spotkaniem na Parc des Princes przeprowadzono małą uroczystość. Starcie z Saint-Etienne było bowiem 1000. meczem rozgrywanym w Parku Książąt. Wszyscy w Paryżu liczyli, że taką okazję uda się uczcić okazałym zwycięstwem.

Od początku było jednak widać, że ekipa Unaia Emery'ego, która we wtorek rozegra "domowe" spotkanie z Arsenalem Londyn w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów, nie do końca ma pomysł na dobrze zorganizowaną drużynę ze Stade Geoffroy-Guichard. Paryżanom brakowało polotu w ataku, być może przez brak Zlatana Ibrahimovicia?

Liga francuska. Krychowiak w końcu zadebiutował

Pierwsza połowa nie dostarczyła zbyt wielu emocji. Można było odnieść wrażenie, że niezbędne w takiej sytuacji będą zmiany. I już w przerwie doszło do pierwszej roszady personalnej, wymuszonej jednak kontuzją. Layvina Kurzawę zastąpił Grzegorz Krychowiak, dla którego był to debiut w drużynie mistrzów Francji w meczu o stawkę. "Krycha", który po odejściu Benjamina Stambouliego mógł przejąć numer "4", taki sam jaki nosił w swoim poprzednim klubie - Sevilli, został ustawiony przez Emery'ego w środku boiska. Przez całą drugą połowę głównie rozdzielał piłki pomiędzy swoimi partnerami. W protokole sędziego zapisał się faulem na Norwegu Ole Selnaesie, za który otrzymał żółtą kartkę.

Liga francuska. Gwizdy w Parku Książąt

Chwilę wcześniej cieszył się jednak razem z Lucasem Mourą, który w 67. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Kevina Malcuita na Blaise Matuidim. Po strzelonym golu paryżanie nie "przycisnęli" jednak swojego rywala - kiedy wydawało się, że skromne zwycięstwo "dowiozą" do końcowego gwizdka, główny winowajca przy rzucie karnym dla PSG Malcuit dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne gospodarzy, a tam błąd Thomasa Meuniera wykorzystał zmiennik Robert Berić, który strzałem w długi róg pokonał Kevina Trappa. Zawiedziona paryska publiczność żegnała piłkarzy PSG gwizdami.

Liga francuska na GOL24.pl

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Liga francuska. Grzegorz Krychowiak zadebiutował w PSG [ZDJĘCIA] - Gol24