Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Licealiści spędzą tydzień z naukami ścisłymi na Politechnice Łódzkiej

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Wideo
od 16 lat
Aż 140 uczniów z czterech liceów ogólnokształcących spoza Łodzi bierze udział w „Tygodniu z matematyką i fizyką”. Rozpoczął się on w poniedziałek 11 września powitaniem młodzieży w budynku Alchemium w auli im. prof. Tadeusza Paryjczaka.

Tydzień z matematyką, fizyką i chemią

140 uczniów z czterech liceów ogólnokształcących przyjechało do Łodzi, aby wziąć udział w „Tygodniu z matematyką i fizyką”. Rozpoczął się on w poniedziałek 11 września o godz. 14:15 powitaniem w budynku Alchemium w auli im. prof. Tadeusza Paryjczaka. Uczniów przyjęli serdecznie prof. Andrzej Just, Dyrektor Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki Politechniki Łódzkiej
prof. Łukasz Albrecht prorektor ds. nauki PŁ, prof. Izabela Witońska ,prodziekan wydziału chemicznego ds. studenckich oraz dr inż. Agnieszka Niedziałkowska z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki.

Inauguracja tygodnia z naukami ścisłymi w budynku Wydziału Chemicznego nie wynikała tylko z reprezentacyjnego charakteru tego miejsca.

– Przedsięwzięcie organizowane od roku 2010, a nazywane „Tygodniem z matematyką i fizyką” z racji realizowanych wówczas przedmiotów dla uczniów, z roku na rok ciekawsze, rozrosło się i w tym roku objęło również chemię - zaznacza dr inż. Agnieszka Niedziałkowska z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki (CMF) organizującego cykl spotkań z uczniami.

Na zajęcia do Politechniki Łódzkiej przyjechali uczniowie ze szkół - liceów ogólnokształcących będących pod patronatem CMF. Są to: LO z Poddębic, I LO z Tomaszowa Mazowieckiego, II LO z Wielunia i I LO z Sieradza.

Do 15 września uczniowie będą w kampusie uczelni uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez wykładowców CMF PŁ we współpracy z Instytutem Fizyki Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej, Wydziałem Chemicznym, Wydziałem Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, Wydziałem Mechanicznym oraz Wydziałem Organizacji i Zarządzania.

Młodzież zakwaterowana została w Domach Studenckich PŁ. Weźmie udział w warsztatach, laboratoriach, ćwiczeniach i wykładach z matematyki, fizyki i chemii. Uczniowie odwiedzą też LabFactor - jeden z najnowocześniejszych budynków dydaktycznych w Polsce.

Dr inż. Agnieszka Niedziałkowska dodaje:
- Chcemy zachęcić uczniów do studiowania na Politechnice Łódzkiej, chcemy pokazać im przedsmak studenckiego życia. Wieloletnia tradycja naszych „Tygodni” pokazuje, że przedsięwzięcie to spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów.
Poza tym, że młodzież będzie poznawać uczelnię, po zajęciach znajdzie czas na zwiedzanie Łodzi.
Większość uczniów jeszcze nie ma sprecyzowanych planów na studia. Udział w projekcie PŁ na pewno pomoże im w wyborze ścieżki dalszej edukacji.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany