Lewandowski zmarnował rzut karny w meczu z Beyernem. Remis 1:1 w hicie Bundesligi

(b)
.
. .
Borussia Dortmund za trzy tygodnie zmierzy się z Bayernem w finale Ligi Mistrzów. Dziś obie drużyny spotkały się w Bundeslidze. Mecz zakończył się remisem 1:1. Rzut karny zmarnował napastnik reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

Prowadzenie dla gospodarzy w 11 min uzyskał Kevin Grosskreutz. Jeszcze przed przerwą wyrównał Mario Gomez. W drugiej połowie na listę strzelców mógł wpisać się Robert Lewandowski, ale polski napastnik Borussii nie wykorzystał rzutu karnego. Strzał naszego reprezentanta obronił bramkarz Bayernu, Manuel Neuer.

Bayern, który kilka tygodni temu świętował mistrzostwo Niemiec zachował 20 punktową przewagę nad Borussią.

Robert Lewandowski grał 90 minut, Jakub Błaszczykowski zszedł w 84 minucie. W kadrze meczowej zabrakło trzeciego Polaka, Łukasz Piszczka.