Lekkoatletyczne MŚ. Sofia Ennaoui piąta w finale biegu na 1500 m z najlepszym swoim czasem w tym roku

redakcja
Adam Warżawa/PAP
Reprezentantka Polski Sofia Ennaoui zajęła piąte miejsce w finałowym biegu na 1500 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene. Mistrzynią świata została Kenijka Faith Kipyegon.

Kipyegon triumfowała czasem 3.52,96. Druga była Etiopka Gudaf Tsegay - 3.54,52, a brązowy medal zdobyła Brytyjka Laura Muir, która uzyskała swój najlepszy wynik w sezonie - 3.55,28.

Czwarta była Etiopka Freweyni Hailu - 4.01,28, a 26-letnia Ennaoui osiągnęła swój najlepszy czas w tym roku - 4.01,43.

- Wiedziałam, że od początku biegniemy tempem 2.40 na kilometr. Praktycznie przez cały dystans biegłyśmy na połamanie rekordu Polski. Stwierdziłam, że nie będę wyrywała się do przodu - oświadczyła tuż po biegu Ennaoui na antenie TVP Sport.

Polska biegaczka mająca marokańskie korzenie przyznała, że była zaskoczona wywalczeniem wysokiego piątego miejsca, bowiem sądziła, że w finale stać ją będzie jedynie na zajęcie ósmego miejsca. Wynik osiągnięty w Eugene poczytuje sobie za sukces, bowiem udało jej się wrócić do czołówki po trapiących ją niemal przez cały miniony rok kontuzjach.