Lekkoatleci z Łodzi także stawali na najwyższym stopniu podium

(bart)
Skoczek wzwyż RKS Łódź Sylwester Bednarek zajął pierwszą pozycję
Skoczek wzwyż RKS Łódź Sylwester Bednarek zajął pierwszą pozycję sławomir kowalski
W Toruniu odbyły się bardzo mocno obsadzone 62. halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Nie zabrakło medali sportowców z województwa łódzkiego.

W krajowym czempionacie w pięknej i funkcjonalnej hali w Toruniu wystartowało około trzysta zawodniczek i zawodników z ponad 90 klubów.

Złoty medal w konkursie skoku wzwyż mężczyzn wywalczył główny faworyt, Sylwester Bednarek. Reprezentujący barwy Rudzkiego Klubu Sportowego łodzianin musiał się jednak mocno napracować, bo jak natchniony skakał Norbert Kobielski. Ostatecznie obaj panowie pokonali 2,25 metra i bezskutecznie atakowali wysokość 2,27.

W finale biegu panów na 800 metrów brylował klubowy kolega Bednarka, Adam Kszczot. Pewnie wygrał z czasem 1.48,08 min, wyprzedzając Mateusza Borkowskiego (również RKS, 1.48,23). Oczywiście, Kszczot znów był pytany przez dziennikarzy, czy będzie walczył o zwycięstwo w zbliżających się nieuchronnie halowych mistrzostwach świata w Birmingham (od 2 do 4 marca). Podopieczny trenera Zbigniewa Króla stwierdził, że jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji decyzji w tej sprawie. Występ jest bardzo kuszący...

W finałowym biegu na 60 metrów przez płotki pań sędziowie uznali, że falstart popełniła Karolina Kołeczek, walcząca o minimum na HMŚ. Pod jej nieobecność dominowały łodzianki z AZS. Triumfowała Julia Rządzińska (8,31 s), która wyprzedziła Katarzynę Flis (8,45 s). Tuż za podium uplasowała się inna zawodniczka AZS, Marta Nawrocka (8,58 s).

W trójskoku panów bezkonkurencyjny był Karol Hoffmann (MKS Aleksandrów Łódzki), który uzyskał 16,58 m. 16.58. Na najniższym stopniu podium stanął Bartosz Bonecki (AZS Łódź, 15,46 m).

Ciekawe, że Hoffman postanowił wystartować również w skoku w dal i spisał się bardzo dobrze. Zdobył bowiem srebrny medal z wynikiem 7,48 m. Inna sprawa, że nie świadczy to najlepiej, delikatnie mówiąc, o poziomie tej konkurencji w naszym kraju...

Mistrzynią Polski w skoku wzwyż została Aleksandra Nowakowska (RKS), która wyrównała swój rekord życiowy rezultatem 1,85 m.

W trójskoku kobiet trzecia była Agnieszka Bednarek (AZS Łódź (12,50 m).

W klasyfikacji medalowej krajowego czempionatu triumfowała Zawisza Bydgoszcz. Ale już na drugim miejscu uplasował się RKS (trzeci był AZS AWF Katowice). Ósme miejsce zajął AZS Łódź, natomiast jedenaste MKS Aleksandrów Łódzki.