Lekka atletyka. Sylwester Bednarek i Mateusz Borkowski mistrzami Polski

Na stadionie w Radomiu odbyły się 95. lekoatletyczne mistrzostwa Polski Pięć medali wywalczyli łódzcy zawodnicy.

W skoku wzwyż prymat w kraju potwierdził Sylwester Bednarek, kończąc konkurs z wynikiem 216 cm. Próbował jeszcze 220 cm, ale nie zdołał pokonać poprzeczki na tej wysokości.

Na 800 m triumfował Mateusz Borkowski z RKS Łódź. Podopieczny trenera Stanisława Jaszczaka uzyskał czas 1.55, 19, wyprzedził Michała Rozmysa 1,55.61 i Patryka Sieradzkiego. Piąty był drugi biegacz z RKS Łódź, Jakub Szkudlarek - 1.57,12. Adam Kszczot nie startował. W biegu na 1500 metrów drugie miejsce zajął Mateusz Borkowski z RKS Łódź - 3:58.01. Triumfował Marcin Lewandowski - 3:57.60.

Dwa medale mistrzostw Polski wywalczyli lekkoatleci MKS Aleksandrów. Srebrny medal zdobył Karol Hoffmann - uzyskał wynik 16,02 i przegrał tylko o 16 centymetrów z Adrianem Świderskim ze Śląska Wrocław.

Natomiast brązowy krążek przypadł Robertowi Urbankowi, uzyskał 61,98. Drugi był Paweł Małachowski (63,17), a mistrzem został Bartłomiej Stój (64,33).

Wskoku o tyczce o krok od medalu był Maksymilian Mużdżyński z UKS55 Łódź. Skoczył 4,89, tyle samo co Damian Tomalik z AZS Warszawa, ale oddał jeden skok więcej. Poza zasięgiem byli złoty Paweł Wojciechowski i srebrny Paweł Sobera. W rywalizacji kobiet czwarte miejsc zajęła Agnieszka Bednarek (AZS Łódź) -12.64.

Zwyciężyła Adrianna Szóstak (AZS Poznań) -13.30, a Paulina Szablewska z RKS Łódź uplasował się na piątej pozycji (12,41).

Można powiedzieć, że pechowy start zaliczyła Aleksandra Nowakowska z RKS Łódź. Nasza zawodniczka w skoku wzwyż uzyskała 180 cm i zajęła czwarte miejsce. Trzecia Aneta Rydz z Radomia skoczyła trzy centymetry wyżej. Wygrała Kamila Lićwinko.

Najważniejszą imprezą tego sezonu są mistrzostwa świata w Dausze, które odbędą się w dniach 27 września – 6 października.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani