Lekka atletyka. Nasz bilans mistrzostw Polski: 1 złoty, 6 srebrnych, 1 brązowy

Łódź wywalczyła jeden złoty medal podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski.

Po profesorsku pobiegł na 1500 metrów Adam Kszczot z RKS. Halowy mistrz świata z Birmingham biegł na początku stawki, a od rywali uciekł w połowie ostatniego okrążenia. Szybko wypracował bezpieczną przewagę i triumfował z czasem 3:46.24. Adam obronił tytuł mistrza kraju w biegu na1500 metrów. - Jest dobrze. Po trudnym początku sezonu znowu wiem, co robię - mówi. - Chciałem przebiec pierwszą część ekonomicznie, a później zachować czujność i finiszować w narastającym tempie. Rywale z tyłu musieliby nagle zerwać tempo, żeby wytrzymać taki atak. To by ich wiele kosztowało. O to właśnie mi chodziło.

Ostatnim skokiem na odległość 15,72 m Bartosz Boniecki zapewnił sobie srebrny medal w trójskoku. Z powodu bólu w stawie skokowym ze startu - za zgodą PZLA - zrezygnował Karol Hoffmann (MKS Aleksandrów), zwycięzca z zawodów Pucharu Świata w Londynie. Ze srebra cieszyła się też koleżanka klubowa Bartka - Agata Bednarek, która uzyskała w trójskoku 13,14 m.

W biegu na 400 m przez płotki druga była Justyna Saganiak (UKS 55) - 56,52 s. Wypełniła minimum na ME (56.90).

W rzucie dyskiem srebro wywalczył Robert Urbanek (MKS Aleksandrów) - 62,91 m, w skoku wzwyż Sylwester Bednarek (RKS) - 221 cm, w biegu na 800 m - Mateusz Borkowski (RKS).

Brąz w biegu 110 m ppł zdobyła Katarzyna Flis (AZS) - 13,57 s. Aleksandra Nowakowska zajęła szóste miejsce w skoku wzwyż, wynikiem 174 cm. W biegu na 400 m piąty był Mariusz Rzeźniczak (RKS)- 46,55 s, a ósmy Kajetan Duszyński (AZS) - 46,98 s. W sumie było nas widać na MP.