Lekka atletyka. Mistrzostwa świata. Doskonały bieg Kajetana Duszyńskiego

Polscy lekkoatleci wrócili z Belgradu z dwoma medalami halowych mistrzostw świata.

Na podium stanęły Adrianna Sułek w pięcioboju (srebrny medal) oraz kobieca sztafeta 4x400 metrów (brąz, Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka oraz Justyna Święty-Ersetic, w eliminacjach wystąpiła Aleksandra Gaworska). Sukces medalowy na HMŚ kobieca sztafeta uzyskała po raz trzeci z rzędu.
Bardzo niewiele do podium zabrakło Ewie Swobodzie. Tysięczne sekundy zdecydowały, że w finale 60 metrów zajęła czwarte miejsce. Na tej pozycji uplasowała się także Justyna Święty-Ersetic indywidualnie na 400 metrów oraz męska sztafeta 4x400 (Tymoteusz Zimny, Mateusz Rzeźniczak, Maksymilian Klepacki i Kajetan Duszyński).
Zawodnik AZS Łódź, który biegł jako ostatni, spisał się doskonale, od razu rzucił całe siły i zaczął atakować. Zdołał wyprowadzić swój zespół na czwartą pozycję. Do podium zabrakło mniej niż sekundę. Złoto wywalczyli Belgowie, srebro Hiszpanie, a brąz Holendrzy.
W Serbii padły także dwa rekordy globu. Najpierw Wenezuelka Yulimar Rojas w trójskoku uzyskała 15,74 m i pobiła własny rekord świata o 31 centymetrów.
Później Armand Duplantis o centymetr poprawił swoje najlepsze osiągnięcie, w skoku o tyczce pokonując poprzeczkę na wysokości 6,20.
Kolejne halowe mistrzostwa świata już za rok. Gospodarzem imprezy w marcu 2023 roku będzie chińskie miasto Nankin.