Lekka atletyka. Mistrzostwa Polski. Medale naszych zawodników

Kajetan Duszyński
Przez trzy dni lekkoatleci rywalizowali w Suwałkach w 98. mistrzostwach Polski. Wystartowało ponad 500 najlepszych polskich zawodniczek i zawodników.

Dobrze w tej prestiżowej imprezie wypadli reprezentanci klubów z województwa łódzkiego. Nasi zawodnicy zdobyli 8 medali: 1 złoty, 5 srebrnych i 2 brązowe.
Mistrzynią Polski została Kinga Królik (UKS Azymut Pabianice), która wygrała bieg na 3000 m z przeszkodami z czasem 9:47.84.
Lekkoatleci AZS Łódź zdobyli trzy medale: Agnieszka Bednarek - srebro w trójskoku (13.64), Kajetan Duszyński - srebro na 400 m (46.57), Klaudia Wojtunik - brąz w biegu na 100 m przez płotki (13.05).
Zawodnicy RKS Łódź zdobyli dwa medale: Mateusz Borkowski - srebro na 800 m (1:53.52) i Mateusz Rzeźniczak - brąz na 400 m (46.77). Mateusz Borkowski przegrał w finale o dwie setne sekundy z Patrykiem Dobkiem.
Srebro wywalczyli: Mikołaj Szczęsny (MKLA Łęczyca) w skoku wzwyż, wynikiem 2.12 m, i Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki) w rzucie dyskiem, wynikiem 61.13 m.
Ozdobą mistrzostw były rekordowe biegi. Pia Skrzyszowska w biegu na 100 m przez płotki uzyskała czas 12.62, co jest rekordem Polski U23. Polka wysunęła się też na czoło europejskich tabel.
Na dystansie 110 m przez płotki, czasem 13.25, rekord kraju ustanowił Damian Czykier.
Następne mistrzostwa Polski odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim, a impreza planowana jest na początek sierpnia przyszłego roku.