Lekarz do rodziny pacjenta: takie są skutki picia wódki...

Anna Odrowska
Pan Robert (34 lata) 3 sierpnia zaczął mówić od rzeczy. - 4 sierpnia wezwaliśmy lekarza, który stwierdził anemię i skierował go na oddział wewnętrzny - opowiada pani Aneta Sikorska, jego partnerka. - Na SOR lekarz bagatelizował sprawę i kazał iść do domu, nie zrobił badań. Uparliśmy się i przyjęto go na jeden dzień. A następnego dnia skierowano na psychiatrię.

- Tam lekarze mówili, że powinien być na internie. Przez tydzień chodziliśmy od lekarza do lekarza. Podejrzewali gorączkę mózgową - nie wezwali neurologa. Przyjechał w stanie średnim, a po paru dniach miał już ciężki. Lekarz, nazwiska nie pamiętam, powiedział, że Robert może umrzeć, ale „takie są skutki picia wódki”. A on wódki nie pił, przyjęty był trzeźwy. Teraz jest, jak roślina - mówi pani Zofia Sikorska, mama pani Anety.

11 sierpnia przetoczono panu Robertowi krew. Na razie leży na oddziale wewnętrznym.

- Pacjenta przeniesiono na inny oddział, gdyż pierwotna diagnoza się nie potwierdziła. Opieka była właściwa. Nie kontaktowała się z nami rodzina pana Roberta, ale ktoś próbował wszcząć awanturę - tłumaczy Agnieszka Owczarek, prezes PCM.

CZYNNE SKLEPY 15. 08. 2016 OTWARTE SKLEPY15 SIERPNIA BIEDRONKA,LIDL,KAUFLAND,AUCHAN, KAUFLAND

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM (autorx.news/Press Focus) - Polskie szanse na medal w Rio 2016