Legia Warszawa pokonała Stal w Mielcu. Wraca do gry o medal w Ekstraklasie i europejskie puchary

Jacek Czaplewski
Stal - Legia 1:3
Stal - Legia 1:3 PAP/Darek Delmanowicz
Legia Warszawa odniosła pierwsze zwycięstwo za kadencji nowego trenera Goncalo Feio. Po dwóch remisach pokonała Stal Mielec na wyjeździe 3:1. Decydujące bramki padły w końcówce. To ważne punkty w kontekście walki o podium i co za tym idzie udziału w eliminacjach europejskich pucharów - straty w PKO Ekstraklasie udało się znacząco zmniejszyć. Jedyną złą wiadomością jest kontuzja Rafała Augustyniaka.

Stal - Legia wynik meczu 1:3. W Warszawie świętują

Legia nadal jest piąta w tabeli, ale przynajmniej nie dzieli już ją tak spory dystans jak przed weekendem. Z czterech punktów straty zrobił się ledwie jeden. - Naszym celem jest TOP3 - zapowiadał dyrektor sportowy Jacek Zieliński, gdy przedstawiał następcę Kosty Runjaicia. I ten cel dzisiaj znowu wydaje się realny.

W Mielcu Legia zaczęła i skończyła strzelanie. Najpierw w 21 minucie po faulu na Pawle Wszołku rzut karny pewnie wykorzystał Josue. Potem czyli w 76 minucie decydujący cios zadał Bartosz Kapustka. Te gole przedzieliła główka Ilji Szkurina (szesnasta bramka w sezonie), którego nieoczekiwanie musiał pilnować w powietrzu znacznie niższy Ryoya Morishita.

Legia dostała karnego, Stal nie

Wreszcie w 94 minucie w Legii błysnęli zmiennicy. Karnego wywalczył Wojciech Urbański, a jedenastkę pewnie wykorzystał Maciej Rosołek, któremu Josue oddał piłkę. Zrobił to, by podbudować napastnika mentalnie; nikt inny nie był ostatnio tak krytykowany przez kibiców jak właśnie autor gola.

Stal też chciała karnego tuż przed końcem meczu, ale sędzia Damian Sylwestrzak po obejrzeniu powtórki na ekranie uznał, że Steve Kapuadi nie dotknął piłki ręką we własnej szesnastce. - PZPN, PZPN *** PZPN - skandowała publiczność.

Nie wszystko poszło dziś po myśli Legii. Tuż przed doliczonym czasem musiała dokonać wymuszonej zmiany. Z powodu urazu boisko opuścił Rafała Augustyniak, który uczestniczył w decydującej akcji. Zanosi się na dłuższą przerwę.

W następnej kolejce Legia podejmie Radomiaka Radom, który przegrał trzy razy z rzędu, w tym dzisiaj 3:4 u siebie z Zagłębiem Lubin. Stal wybiera się do prowadzącej Jagiellonii Białystok, by przerwać serię sześciu meczów bez wygranej (trzy porażki, trzy remisy).

Oceny piłkarzy po meczu Stal Mielec - Legia Warszawa (w skali 1-6):

Stal Mielec

• Mateusz Kochalski - 3
  • Łukasz Gerstenstein - 3 (Alvis Jaunzems - bez oceny)
  • Bert Esselink - 2
  • Mateusz Matras - 3
  • Marco Ehmann - 3
  • Krystian Getinger - 4 (Krzysztof Wołkowicz - bez oceny)
  • Maciej Domański - 3 (Kai Meriluoto - bez oceny)
  • Matthew Guillaumier - 3 (Rafa Santos - bez oceny)
  • Piotr Wlazło - 3
  • Koki Hinokio - 3 (Ion Gheorghe - bez oceny)
  • Ilja Szkurin - 4

Legia Warszawa

• Dominik Hładun - 3
  • Ryoya Morishita - 3 (Maciej Rosołek - bez oceny)
  • Artur Jędrzejczyk - 3
  • Rafał Augustyniak - 3 (Radovan Pankov - bez oceny)
  • Steve Kapuadi - 3
  • Yuri Ribeiro - 3 (Patryk Kun - 3)
  • Juergen Elitim - 3
  • Josue - 4
  • Bartosz Kapustka - 4 (Qendrim Zyba - bez oceny)
  • Paweł Wszołek - 3
  • Marc Gual - 3 (Wojciech Urbański - bez oceny)

Piłkarz meczu: Josue
Atrakcyjność meczu: 6/10

Nie ma mocnych na Ruch Chorzów na Stadionie Śląskim, tym większy będzie żal kiedy zespół spadnie do 1 ligi, a to wydaje się nieuniknione. Niebiescy po wygraniu rankingów frekwencji w lutym i marcu okazali się niepokonani także w kwietniu, ustanawiając nowy rekord XXI wieku. Oto TOP 5 miesiąca.

Najwyższe frekwencje w kwietniu. Znów wygrał Ruch Chorzów i ...