Legia - ŁKS Łódź. ŁKS prowadził w Warszawie, ale przegrał [ZDJĘCIA]

W pierwszym spotkaniu drugiej części sezonu ekstraklasy Legia Warszawa pokonała 3:1 ŁKS. Łodzianie prowadzili w tym meczu, ale nie zdołali obronić zaliczki. Legia strzeliła trzy gole i sytuacja łodzian w tabeli jest nadal krytyczna. Drużyna z al. Unii miała być lepsza, ale stare błędy nadal straszą...

ŁKS w pierwszych dziesięciu minutach spotkania swobodnie powstrzymywał ataki Legii i sam nawet dwa razy śmiało zaatakował, ale strzał Guimy nie zaskoczył Majeckiego. Później jednak gospodarze osiągnęli znaczną przewagę, ale nie mogli wypracować zbyt wielu klarownych sytuacji. ŁKS nie podjął otwartej walki i skupił się defensywie. Wprawdzie Legia oddała jedenaście strzałów, ale żaden z nich nie był wielkim zagrożeniem dla Malarza.

Druga część spotkania rozpoczęła się rewelacyjnie dla ŁKS. Łodzianie po akcji bardzo dynamicznej akcji Wolskiego, Trąbki i Piątka objęli prowadzenie. Stadion przy ul. Łazienkowskiej, przynajmniej ta część zajmowana prze fanów stołecznej drużyny zamilkła. W sektorze fanów łódzkiej drużyny rozpoczęła się fiesta.

Później Legia wyraźnie podrażniona ruszyła do zdecydowanych ataków. Łodzianie zaczęli się bronić rozpaczliwie, a drużyna gospodarzy osiągnęła znaczną przewagę. Jej efektem był wyrównujący gol Rosołka. Legionista posłał piłkę do siatki głową, ale w tym wypadku wyraźnie z interwencją spóźnił się Malarz.

W 77 minucie zszedł z boiska Dąbrowski, a jego miejsce zajął Sobociński, Okazało się młody łódzki piłkarz był sprawcą nieszczęścia ełkaesiaków. W 84 minucie po strzale legionisty piłka trafiła go w rękę Sobocińskiego i sędzia przy pomocy VAR wskazał na rzut karny. Wykorzystał go Antolić. Łodzian dobił Kante.

W łódzkiej drużynie wyraźnie brakowało zawodnika, który pokierowałby grą środkowej linii. Odejście Daniego Ramireza, przynajmniej w tym meczu, było bardzo widoczne.

Legia Warszawa - ŁKS 3:1 (0:0)

0:1 - Piątek (53)
1:1 - Rosołek (70)
2:1 - Antolić (85, karny)
3:1 - Kante (88)

Legia: Radosław Majecki - Marko Vešović, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik - Paweł Wszołek, Domagoj Antolić, André Martins (67, Walerian Gwilia), Luquinhas (81, Mateusz Cholewiak), Arvydas Novikovas (63, Maciej Rosołek) - José Kanté.

ŁKS: Arkadiusz Malarz - Jan Grzesik, Carlos Moros Gracia, Maciej Dąbrowski (77, Jan Sobociński), Tadej Vidmajer - Maciej Wolski (73, Dragoljub Srnić), Łukasz Piątek, Przemysław Sajdak (87, Pirulo), Ricardo Guima, Michał Trąbka - Samu Corral.