Lechia - ŁKS 3:1. Porażka piłkarzy ŁKS w Gdańsku. Sędzia nie uznał dwóch goli dla Lechii i anulował karnego

W spotkaniu szesnastej kolejki piłkarskiej ekstraklasy ŁKS przegrał 1:3 w Gdańsku z Lechią. Sytuacja łódzkiego beniaminka staje się coraz bardzie dramatyczna. Łodzianie mają na koncie jedenaście punktów po szesnastu spotkaniach.

Ełkaesiacy przegrali jedenaste spotkanie w ekstraklasie, a trzecie z rządu (wcześniej ze Śląskiem 0:1 i Jagiellonią 0:2).
Początek spotkania nie zapowiadał kolejnego niepowodzenia drużyny prowadzonej przez trenera Kazimierza Moskala. Łodzianie dobrze zaczęli, uzyskali nawet przewagę i po ładnym golu Jana Sobocińskiego prowadzili. Później mogli wygrywać 2:0, ale Ramirez zmarnował doskonałą sytuację.

Później było już tylko gorzej. Lechia przejęła inicjatywę i bezwzględnie wykorzystywała słabość łódzkiej drużyny. Wynik mógł być jeszcze wyższy. W 60 minucie piłka po strzale Flavio Paixao przekroczyła linię bramkową. Sędzia sprawdził sytuację za pomocą systemu VAR i gola nie uznał. Cztery minuty później znów ŁKS miał szczęście. Do siatki trafił Rafał Wolski, ale sędzia po kolejnej analizie VAR nie uznał gola. W 74 minucie trzecia decyzja na korzyść łódzkiej drużyny. Najpierw sędzia odgwizdał rzut karny po faulu Bryły na Mladenoviciu. Później dojrzał spalonego po wideoweryfikacji!

Lechia Gdańsk - ŁKS 3:1 (2:1)
0:1 - Jan Sobociński (9)
1:1 - Lukas Haraslin (23)
2:1 - Flavio Paixao (28)
3:1 - Flavio Paixao (49)

Lechia: Zlatan Alomerović - Karol Fila (46, Tomasz Makowski), Michał Nalepa, Mario Maloča, Filip Mladenović - Sławomir Peszko (90, Jakub Arak), Jarosław Kubicki, Daniel Łukasik, Rafał Wolski (87, Artur Sobiech), Lukas Haraslín - Flavio Paixao.

ŁKS: Arkadiusz Malarz - Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz (80, Kamil Juraszek), Jan Sobociński, Adrian Klimczak - Michał Trąbka (65, Piotr Pyrdoł), Łukasz Piątek, Dragoljub Srnić, Ricardo Guima, Dani Ramirez (68, Patryk Bryła) - Pirulo.