Lechia - Budowlani 9:30. Mistrzowie Polski na kolanach

(bart)
Rugbiści Master Pharm Budowlani pokonali w meczu ekstraligi Lechię w Gdańsku 30:9 i zostali liderem tabeli.

To była druga wygrana łódzkich rugbistów w grupie mistrzowskiej. Przed tygodniem pokonali 25:20 Ogniwo Sopot.

To już drugie zwycięstwo podopiecznych trenera Przemysława Szyburskiego w tym sezonie nad mistrzami Polski (poprzednio łodzianie wygrali nad Bałtykiem 9:3). Tym razem nic nie zapowiadało sukcesu gości, i to z bonusem, bowiem do przerwy to lechiści prowadzili 9:3 (wszystkie punkty zostały zdobyte po karnych).

Jednak po przerwie dominacja zespołu Budowlanych nie podlegała już dyskusji. Ostatnim przyłożeniem popisał się młynarz Michał Mirosz.

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że niezwykle istotny wkład w sukces drużyny Szyburskiego miał Merab Gabunia, który specjalnie na to starcie przyjechał z Francji.

Niestety, kontuzji mięśnia dwugłowego doznał Łukasz Żórawski, który już w 6 minucie opuścił boisko.

W niedzielę Budowlani podejmą w Łodzi Arkę Gdynia (godz. 14).

Lechia Gdańsk – Master Pharm Budowlani Łódź 9:30 (9:3)
Punkty dla Lechii: Janeczko 9. Punkty dla Budowlanych: Orłowski 13, Mirosz 10, Marcin Krześniak 5, Abashidze 2.
Budowlani: Gabunia, Grabski (76, Szulc), Mchedlidze, Kowalewski, Karpiński II (52, Karpiński I), Majcher, Justyński, Mirosz, Wilczyński, Żórawski (6, Szczukocki), Orłowski (66, Abashidze), Dułka, Kozakiewicz, Matyjak, M. Krześniak.