Lech Poznań - Widzew 1:2. Łodzianie pokonali mistrza Polski!

Piłkarze Widzewa, w pierwszym meczu sparingowym podczas przygotowań do startu nowego sezonu ekstraklasy, rozegranym w Poznaniu, wygrali 2:1 z Lechem. Drużyna gospodarzy to mistrz Polski, który przygotowuje się do rywalizacji w pierwszej rundzie eliminacji Champions League. To na pewno duży pozytyw na początek drogi do rywalizacji z krajową elitą.

Obydwie drużyny są po kilku ciężki treningach, stąd też w ich grze nie było odpowiedniej dynamiki i szybkości akcji. To jednak w tym okresie przygotowań nie dziwi. Piłkarze chcieli, ale w ich poczynaniach widać było duży problem w budowaniem wielu ciekawych składnych akcji. Na pewno nie pomagała im także upalna pogoda. Nie zmienia to jednak faktu, że Widzew nie ustępował mistrzowi kraju, ba. długim fragmentami miał więcej z gry.

Łódzki beniaminek dzielnie stawiał czoła Lechowi Poznań i to on prowadził do przerwy. Po ciekawej, akcji Terpiłowskiego piłka trafiła w pole karne do Danielaka, a ten silnym strzałem z ostrego kąta pokonał brakarza Lecha.
Poznaniacy starli się wyrównać stan spotkania, ale dobrze w bramce spisywał się Ravas. Widzewski golkiper miał też szczęście, kiedy to w 28 minucie piłka po strzale lechity trafiła w poprzeczkę.
Po przerwie padły dwie kolejne bramki. Obydwie były efektem błędów w defensywie. Najpierw do wyrównania doprowadził Lech, a po siedmiu minutach strzelał Żyro, a piłkę do własnej siatki wepchnął bramkarz gospodarzy. Później łodzianie mieli jeszcze trzy wyśmienite sytuacje do podwyższenia prowadzenia, ale ani Pawłowski, ani też dwukrotnie Normann Hansen nie zdołali pokonać bramkarza Lecha.

Na środku widzewskiej defensywy zagrał Żyro. Widać wyraźnie, że były piłkarz Stali Mielec potrzebuje jeszcze nieco czasu, aby można było mówić, że wkomponował się dobrze w zespół. Pierwszy raz w zespole z al. Piłsudskiego zagrali też inni nowi: Szota oraz Shehu. Z oczywistych powodów z ocenami trzeba poczekać do następnych pojedynków. Za tydzień mecz z pierwszoligowym GKS Tychy.

Lech Poznań – Widzew Łódź 1:2 (0:1)
0:1 - Danielak (9)
1:1 - Pacławski (51)
1:2 - Żyro (58)

Lech (I połowa): Rudko – Pereira, Czerwiński, Milić, Rebocho – Sykora, Murawski, Ramirez, Velde – Amaral – Ishak

Lech (II połowa): Bednarek – Kornobis, Olejnik, Pingot, Douglas – Ba Loua, Gogół, Czekała, Wolski – Pacławski – Sobiech

Widzew: Ravas (46, Łytwynenko) – Stępiński (46, Szota), Żyro, Kreuzriegler (72, Stępiński ) – Danielak (72, Nunes), Kun (87 Lipski), Lipski (46, Shehu), Nunes (46, Zieliński) – Terpiłowski (46, Gołębiowski), Pawłowski (72, Montini) – Guzdek (46, Normann Hansen)

Drużyna mistrza Polski ma w poniedziałek zacząć treningi pod wodzą Johna van den Broma. Czy doświadczony Holender zdoła wprowadzić Kolejorza do europejskich pucharów? Pewne jest, że pierwsze spotkanie eliminacji LM z Karabachem Agdam odbędzie się we wtorek, 5 lipca o godzinie 20 na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Rewanż tydzień później, 12 lipca o 18 w Baku.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani