Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lato na Piotrkowskiej inne niż zwykle. Sprawdź, co się zmieni...

Piotr Jach
Piotr Jach
Piotr Kurzawa, menedżer ulicy Piotrkowskiej, zapowiada, że imprezy będą skromniejsze, bardziej kameralne. Wstęp na nie będzie miało tylko 150 osób.Obowiązywać będą bilety.
Piotr Kurzawa, menedżer ulicy Piotrkowskiej, zapowiada, że imprezy będą skromniejsze, bardziej kameralne. Wstęp na nie będzie miało tylko 150 osób.Obowiązywać będą bilety. Krzysztof Szymczak
Łódzkie Centrum Wydarzeń przygotowuje się do wznowienia imprez plenerowych na ul. Piotrkowskiej. Będą jednak spore obostrzenia wynikające z konieczności stosowania się do zaleceń sanitarnych.

Lato na ul. Piotrkowskiej rozpocznie w tym roku koncert muzyki filmowej - o dokładnym terminie i miejscu ŁCW poinformuje dopiero w najbliższych dniach. Za każdym kolejnym tygodniem oferta ma się poszerzać. Docelowo miejskie imprezy mają odbywać się od czwartku do niedzieli.

- Wszystko mieliśmy już przygotowane, ale tuż przed ogłoszeniem tego pierwszego wydarzenia otrzymaliśmy wytyczne Ministerstwa Zdrowia dotyczące wymogów sanitarnych podczas imprez plenerowych i musieliśmy właściwie na nowo rozpocząć wszystkie przygotowania - tłumaczy Piotr Kurzawa, menedżer ulicy Piotrkowskiej.

Nie będzie w tym roku kilku tematycznych cykli, do jakich łodzianie zdążyli się przyzwyczaić w latach poprzednich. Zastąpi je seria wydarzeń kulturalnych, w których wymieszane będą elementy znanych i lubianych przez łodzian serii: Piotrkowska Kameralnie, Stand Up Na Piotrkowskiej, Teatralny Pasaż Róży czy Songwriter Łódź Festiwal. W różne dni tygodnia będą odbywać się koncerty, projekcje filmowe i występy stand up. Nie będzie też stałych miejsc odbywania się tych imprez.

- Na ciągu deptaka ul. Piotrkowskiej mamy ponad 150 podwórek w kamienicach i właśnie do nich będziemy zapraszać na nasze wydarzenia. Mamy wytypowane już cztery takie miejsca, w których będzie tomożliwe - mówi Kurzawa. - To nowy pomysł, który z jednej strony pozwoli urozmaicić tegoroczne lato na Piotrkowskiej, a z drugiej pozwoli też na kontrolowanie liczby uczestników takich imprez i spełnienie wymagań sanitarnych, do czego jesteśmy zobowiązani, chcąc zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom, obsłudze i występującym artystom.

Imprezy nie będą publicznie otwarte. Obowiązywać będzie limit 150 osób (obsługa i widzowie). Wymagane będą bilety, które w cenie 10 zł trzeba będzie kupić za pośrednictwem strony internetowej ŁCW. Jedna osoba będzie mogła nabyć tylko jeden taki bilet, po uprzednim zaakceptowaniu kilku warunków uczestnictwa w imprezie.

- To umożliwi należytą rejestrację widzów i zebranie ich danych, do czego jesteśmy zobligowani przepisami sanitarnymi - wyjaśnia Piotr Kurzawa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany