Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łatają dziury na łódzkich drogach. Wydano już w tym roku kilkaset tysięcy złotych

(izj)
W środę uzupełniano m.in. ubytki w ul. Rewolucji 1905 r., niedaleko skrzyżowania z ul. Piotrkowską.
W środę uzupełniano m.in. ubytki w ul. Rewolucji 1905 r., niedaleko skrzyżowania z ul. Piotrkowską. Maciej Stanik
Około 100 tan masy bitumicznej zużyto już podczas tegorocznego łatania dziur w łódzkich drogach. W prace jest zaangażowane na terenie całego miasta pięć firm oraz specjalna brygada łódzkiego Zakładu Dróg i Transportu. Według wstępnych szacunków, na pierwsze tegoroczne dwa tygodnie łatania wydano już około kilkuset tysięcy złotych. Fundusze te pochodzą z zaoszczędzonych środków z ubiegłego roku. Na ten rok drogowcy mają do dyspozycji 5 mln zł na łatanie ulic.

Oznacza sprayem dziury w drodze... żeby urzędnicy je widzieli!

- Z naszego doświadczenia wynika, że najwięcej pieniędzy wydajemy na łatanie dziur w okresie od stycznia do marca oraz w grudniu - mówi Katarzyna Mikołajec, p.o. zastępcy dyrektora ds. inwestycji i remontów w ZDiT w Łodzi. - Tegoroczne prace są jak na razie wykonywane doraźnie, czyli polegają na zasypywaniu ubytku w nawierzchni ciepłą lub zimną masą bitumiczną. Kompleksowa ich naprawa, czyli taka z wycinaniem i oczyszczaniem każdej dziury rozpocznie się, kiedy zakończą się minusowe temperatury, czyli w marcu.

W ostatnich dniach ekipy drogowców naprawiały ubytki m.in. na ulicach: Dąbrowskiego, Legionów, Gdańskiej, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Rydzowej, Lnianej i Wici. W najbliższych dniach będzie można ich spotkać na ulicach: Widzewskiej, Lutomierskiej, Franciszkańskiej, Brukowej, Aleksandrowskiej, Wycieczkowej, Okólnej, Limanowskiego, Strykowskiej, Romanowskiej, Bojowników Getta, Mrówczej oraz Boya-Żeleńskiego.

Ulice do łatania wskazują inspektorzy ZDiT objeżdżający systematycznie wszystkie ulice oraz sami mieszkańcy. Urzędnicy uruchomili specjalne numery telefonów, pod którymi czuwają inspektorzy odpowiedzialni za koordynację tego typu prac w danej dzielnicy.
Telefony odbierają w godzinach pracy urzędu, czyli w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 8-16, a we wtorki w godz. 9-17.

Przez całą dobę informacje można zgłaszać z kolei mailowo, wysyłając wiadomość na adres: [email protected]

W tym roku kierowcy nie zgłosili jeszcze ani jednego uszkodzenia samochodu spowodowanego dziurami w drogach. W ubiegłym roku było ich około 800, a w 2013 r. - nieco ponad 1.400.

***
Numery telefonów, pod którymi można zgłaszać informacje o dziurawych drogach:
* (42) 638 49 75 - WIDZEW
* (42) 638 49 39 – GÓRNA, POLESIE
* (42) 638 49 36 - BAŁUTY
* (42) 272 63 25 – ŚRÓDMIEŚCIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany