Które ulice i chodniki w Pabianicach będą wyremontowane?...

  Które ulice i chodniki w Pabianicach będą wyremontowane? [ZDJĘCIA]

  AO

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Stadion PTC
  1/15
  przejdź do galerii

  Stadion PTC ©ao

  W pierwszym etapie drogowych remontów w Pabianicach przewidziano inwestycje drogowe warte 1 mln 969 tys. zł.
  Asfalt oraz podbudowa pojawią się na ulicach: Żytowickiej, Modrakowej, Jałowcowej i Owocowej. Nową nawierzchnię zyska także ul. Miodowa od ul. Wiejskiej do granic miasta - to będzie najbardziej kosztowny remont, który pochłonie pół miliona złotych. Na ulicach Jana Pawła II i Trębackiej powstaną wpusty i odwodnienie liniowe, zaś przy PTC rów.

  - Ma to zapobiec zalewaniu ul. Bardowskiego, co miało miejsce w ubiegłym roku - podkreślił prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz.
  Na wysokości posesji przy ul. 20 Stycznia 145 zaplanowano nowy krawężnik, wjazd, podbudowę jezdni oraz asfalt.


  524 tys. zł pochłonąć ma budowa chodnika po zachodniej stronie ul. 15. Pułku Piechoty Wilków wraz z budową wjazdów, chodnika po wschodniej stronie ul. Pomorskiej, chodnika przy ul. Zgody, przy ul. Trębackiej mają powstać platformy (odwodnienie ul. Bardowskiego), a po południowej stronie ul. Jana Pawła II będą miejsca postojowe (w ramach powiększenia parkingu przy Pabianickim Centrum Medycznym).

  Z tzw. wolnych środków, które pojawią się w kwietniu, miasto zaplanowało kolejne remonty. Pochłonąć mają co najmniej 2,5 mln zł, ale możliwe, że jeszcze więcej. Za ponad 2 mln zł podbudowa, asfalt i krawężniki pojawią się na ulicach: Podgórnej, Spornej, Letniej, Lazurowej, Agrestowej, Łukowej, Glebowej, Krzywej, Piątkowskiej, Trawiastej i Cisowej. Na ul. Dereniowej wybudowane będą przepusty oraz rów.

  Za 432 tys. zł w planach jest budowa chodnika oraz wjazdów przy ul. Ogrodowej, budowa chodników i wjazdów po stronie północnej i południowej ul. Dąbrowskiego od ul. Skłodowskiej do ul. Zielonej oraz przy ul. Bugaj od ul. Grota Roweckiego od ul. Waltera Jankego - po stronie zachodniej.

  Zobacz też:

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo