Które remonty łódzkich ulic zakończą się przed wakacjami? Jedna z inwestycji gotowa ma być jeszcze w kwietniu

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Jedna z inwestycji gotowa ma być jeszcze w kwietniu.Al. 1 MajaNajwcześniej, bo pod koniec kwietnia mają zakończyć się prace na al. 1 Maja, która remontowana jest od ul. Gdańskiej do ul. Żeromskiego. Obecnie prowadzone są tu prace brukarskie i wykończeniowe. Nasadzenia zostaną wykonane później (ze względu na koronawirusa był problem z dostawą drzew).Zobacz, które remonty skończą się już niebawem, a które potrwają dłużej. KLIKNIJ DA KOLEJNE ZDJĘCIA
Jedna z inwestycji gotowa ma być jeszcze w kwietniu.Al. 1 MajaNajwcześniej, bo pod koniec kwietnia mają zakończyć się prace na al. 1 Maja, która remontowana jest od ul. Gdańskiej do ul. Żeromskiego. Obecnie prowadzone są tu prace brukarskie i wykończeniowe. Nasadzenia zostaną wykonane później (ze względu na koronawirusa był problem z dostawą drzew).Zobacz, które remonty skończą się już niebawem, a które potrwają dłużej. KLIKNIJ DA KOLEJNE ZDJĘCIA UMŁ
Udostępnij:
Jedna z inwestycji gotowa ma być jeszcze w kwietniu.

Jest szansa, że kilka remontów ulic lub ich fragmentów zakończy się zanim nadejdą wakacje.

Al. 1 Maja

Najwcześniej, bo pod koniec kwietnia mają zakończyć się prace na al. 1 Maja, która remontowana jest od ul. Gdańskiej do ul. Żeromskiego. Obecnie prowadzone są tu prace brukarskie i wykończeniowe. Nasadzenia zostaną wykonane później (ze względu na koronawirusa był problem z dostawą drzew).

Ul. Sienkiewicza

Szansę na zakończenie prac przed wakacjami ma ul. Sienkiewicza, która remontowana jest pomiędzy al. Piłsudskiego a ul. Tuwima, a docelowo przebudowana będzie do ul. Narutowicza. Najbardziej zaawansowane prace prowadzone są właśnie na odcinku Piłsudskiego – Tuwima. Pozostało jeszcze ułożenie chodników w kilku miejscach. Ten fragment ma być gotowy do wakacji. Remont odcinka Tuwima – Narutowicza zakończy się dopiero na przełomie 2020 i 2021 r (po świętach mają ruszyć prace pomiędzy ulicami Tuwima a Moniuszki).

Ul. Wschodnia

Przed wakacjami ma być gotowy również odcinek ul. Wschodniej od ul. Północnej do ul. Rewolucji 1905 r. Tutaj położono już pierwsze warstwy asfaltu i gotowe jest wyniesione skrzyżowanie z ul. Włókienniczą. Trwają prace brukarskie przy chodnikach. Dopiero po wakacjach zakończy się remont odcinka od ul. Rewolucji 1905 r. do ul. Jaracza.

Ulice Próchnika i Rewolucji

Jeszcze w wakacje pomęczymy się z remontem ulic Próchnika i Rewolucji 1905 r. od ul. Zachodniej do ul. Kilińskiego. Odcinki tych ulic od ul. Zachodniej i Wschodniej powinny być gotowe pod koniec sierpnia. Obecnie od ul. Zachodniej do ul. Piotrkowskiej wykonano już część podziemną prac. Teraz w okolicy ul. Wschodniej budowane jest odwodnienie.

Tu do wakacji nie uda się...

Dopiero w lipcu zakończy się remont ul. Rokicińskiej od ul. Malowniczej do granic miasta. Na skrzyżowaniu ul. Rokicińskiej z Malowniczą powstają m.in. przejazdy rowerowe, a odcinek Malownicza – Gajcego jest w zasadzie gotowy. Na fragmencie od ul. Gajcego do granic miasta budowana jest konstrukcja jezdni w stronę Andrespola i odwodnienie na skrzyżowaniu z ul. Wieńcową.

W wakacje na al. Śmigłego – Rydza remontowanej od al. Piłsudskiego do ul. Przybyszewskiego prace przeniosą się z zachodniej na wschodnią nitkę, ale ten remont zakończy się dopiero w przyszłym roku.

Zaś remont wiaduktu na ul. Dąbrowskiego potrwa do końca roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Sukces Pisany Szminką już po raz 13.

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie