Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Które remonty łódzkich ulic zakończą się przed wakacjami? Jedna z inwestycji gotowa ma być jeszcze w kwietniu

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Jedna z inwestycji gotowa ma być jeszcze w kwietniu.Al. 1 MajaNajwcześniej, bo pod koniec kwietnia mają zakończyć się prace na al. 1 Maja, która remontowana jest od ul. Gdańskiej do ul. Żeromskiego. Obecnie prowadzone są tu prace brukarskie i wykończeniowe. Nasadzenia zostaną wykonane później (ze względu na koronawirusa był problem z dostawą drzew).Zobacz, które remonty skończą się już niebawem, a które potrwają dłużej. KLIKNIJ DA KOLEJNE ZDJĘCIA
Jedna z inwestycji gotowa ma być jeszcze w kwietniu.Al. 1 MajaNajwcześniej, bo pod koniec kwietnia mają zakończyć się prace na al. 1 Maja, która remontowana jest od ul. Gdańskiej do ul. Żeromskiego. Obecnie prowadzone są tu prace brukarskie i wykończeniowe. Nasadzenia zostaną wykonane później (ze względu na koronawirusa był problem z dostawą drzew).Zobacz, które remonty skończą się już niebawem, a które potrwają dłużej. KLIKNIJ DA KOLEJNE ZDJĘCIA UMŁ
Jedna z inwestycji gotowa ma być jeszcze w kwietniu.

Jest szansa, że kilka remontów ulic lub ich fragmentów zakończy się zanim nadejdą wakacje.

Al. 1 Maja

Najwcześniej, bo pod koniec kwietnia mają zakończyć się prace na al. 1 Maja, która remontowana jest od ul. Gdańskiej do ul. Żeromskiego. Obecnie prowadzone są tu prace brukarskie i wykończeniowe. Nasadzenia zostaną wykonane później (ze względu na koronawirusa był problem z dostawą drzew).

Ul. Sienkiewicza

Szansę na zakończenie prac przed wakacjami ma ul. Sienkiewicza, która remontowana jest pomiędzy al. Piłsudskiego a ul. Tuwima, a docelowo przebudowana będzie do ul. Narutowicza. Najbardziej zaawansowane prace prowadzone są właśnie na odcinku Piłsudskiego – Tuwima. Pozostało jeszcze ułożenie chodników w kilku miejscach. Ten fragment ma być gotowy do wakacji. Remont odcinka Tuwima – Narutowicza zakończy się dopiero na przełomie 2020 i 2021 r (po świętach mają ruszyć prace pomiędzy ulicami Tuwima a Moniuszki).

Ul. Wschodnia

Przed wakacjami ma być gotowy również odcinek ul. Wschodniej od ul. Północnej do ul. Rewolucji 1905 r. Tutaj położono już pierwsze warstwy asfaltu i gotowe jest wyniesione skrzyżowanie z ul. Włókienniczą. Trwają prace brukarskie przy chodnikach. Dopiero po wakacjach zakończy się remont odcinka od ul. Rewolucji 1905 r. do ul. Jaracza.

Ulice Próchnika i Rewolucji

Jeszcze w wakacje pomęczymy się z remontem ulic Próchnika i Rewolucji 1905 r. od ul. Zachodniej do ul. Kilińskiego. Odcinki tych ulic od ul. Zachodniej i Wschodniej powinny być gotowe pod koniec sierpnia. Obecnie od ul. Zachodniej do ul. Piotrkowskiej wykonano już część podziemną prac. Teraz w okolicy ul. Wschodniej budowane jest odwodnienie.

Tu do wakacji nie uda się...

Dopiero w lipcu zakończy się remont ul. Rokicińskiej od ul. Malowniczej do granic miasta. Na skrzyżowaniu ul. Rokicińskiej z Malowniczą powstają m.in. przejazdy rowerowe, a odcinek Malownicza – Gajcego jest w zasadzie gotowy. Na fragmencie od ul. Gajcego do granic miasta budowana jest konstrukcja jezdni w stronę Andrespola i odwodnienie na skrzyżowaniu z ul. Wieńcową.

W wakacje na al. Śmigłego – Rydza remontowanej od al. Piłsudskiego do ul. Przybyszewskiego prace przeniosą się z zachodniej na wschodnią nitkę, ale ten remont zakończy się dopiero w przyszłym roku.

Zaś remont wiaduktu na ul. Dąbrowskiego potrwa do końca roku.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany