KTO WYGRAŁ EUROWIZJĘ 2016? CZY SZPAK WYGRAŁ EUROWIZJĘ 2016?

(ls)
KTO WYGRAŁ EUROWIZJĘ 2016?CZY SZPAK WYGRAŁ EUROWIZJĘ 2016?
KTO WYGRAŁ EUROWIZJĘ 2016?CZY SZPAK WYGRAŁ EUROWIZJĘ 2016? polskapresse
Udostępnij:
MICHAŁ SZPAK zaskoczył wszystkich znakomitym występem w konkursie Eurowizji 2016. Hejterzy jego osoby zaniemówili, a fani niemal zwariowali ze szczęścia. SZPAK zyskał sympatię starszych i młodszych. CZY SZPAK WYGRAŁ EUROWIZJĘ 2016? KTO WYGRAŁ EUROWIZJĘ 2016?- będzie wiadomo już w sobotę 14 maja późnym wieczorem. Polski piosenkarz wystąpił jako 12. Choć Polacy mieszkający w kraju nie mogą wysyłać smsów, to taką możliwość mają polscy emigranci. 223 punktów zdobyła piosenka Michała Szpaka w głosowaniu widzów, znalazła się tym samym na 3. miejscu tego rankingu. Ostatecznie Polska zajęła 8 miejsce w Eurowizji 2016. Czy uważacie, że Michał Szpak został skrzywdzony przez jurorów? Piszcie w komentarzach, zagłosujcie w naszej sondzie.

EUROWIZJA 2016 WYNIKI KTO WYGRAŁ EUROWIZJĘ 2016

W konkursie Eurowizji 2016 wygrała Ukraina, drugie miejsce zajęła Rosja, a trzecie Australia. Michał Szpak z Polski wywalczył 8. miejsce!Na 26 uczestników finałowej rozgrywki to bardzo dobry wynik

-Gratulacje Michał, byłeś wspaniały i zostałeś za to doceniony przez telewidzów, którzy spoglądają ponad sprawami politycznymi, a doceniają talent, który bez wątpienia posiadasz!- komentowali fani na stronie Szpaka.

-Moim zdaniem Michał został niesprawiedliwie potraktowany. Chłopak ma świetny głos, jest bardzo charakterystyczny i nieźle wygląda. Powinien znaleźć się co najmniej na podium! Ci jurorzy jacyś dziwni, dali mu tylko 7 punktów- mówi Klaudia Górczyńska, która oglądała konkurs do końca.-Oceny jurorów przypominały bardziej rozdanie polityczne niż artystyczne. Szpak zdobył 3 miejsce w ocenie widzów, a w jurorów chyba ostatnie! Sorry, ale coś jednak jest nie tak- denerwuje się Anita Kamińska, fanka Michała Spaka.

WIERSZYKI NA DZIEŃ MAMY [ŻYCZENIA, SMS] DZIEŃ MAMY
***

Po ogłoszeniu punktów przez jurorów Michał Szpak otrzymał w sumie 7 punktów. Jurorom najbardziej podobała się piosenka z Australii (321 punktów), następnie Ukrainy.

EUROWIZJA 2016 WYNIKI KTO WYGRAŁ EUROWIZJĘ 2016

głosowanie telewidzów

 1. Laura Tesoro What’s the Pressure BELGIA 51 pkt
 2. Gabriela Gunčíková I Stand CZECHY 0 pkt
 3. Douwe Bob Slow Down HOLANDIA 39 pkt
 4. Samra Miracle AZERBEJDŻAN 63 pkt
 5. Freddie Pioneer WĘGRY
 6. Francesca Michielin No Degree of Separation WŁOCHY 34 pkt
 7. Hovi Star Made of Stars IZRAEL 11 pkt
 8. Poli Genova If Love Was a Crime BUŁGARIA 180 pkt
 9. Frans If I Were Sorry SZWECJA 139 pkt
 10. Jamie-Lee Ghost NIEMCY 10 pkt
 11. Amir J’ai cherché FRANCJA 109 pkt


 12. Michał Szpak Color of Your Life POLSKA 223 pkt
 13. Dami Im Sound of Silence AUSTRALIA 191 pkt
 14. Minus One Alter Ego CYPR
 15. Sanja Vučić ZAA Goodbye (Shelter) SERBIA
 16. Donny Montell I’ve Been Waiting for This Night
 17. Nina Kraljić Lighthouse CHORWACJA 33 pkt
 18. Sergey Lazarev You Are the Only One ROSJA 361 pkt
 19. Barei Say Yay! HISZPANIA 77 pkt
 20. Justs Heartbea ŁOTWA 63 pkt
 21. Jamala 1944 UKRAINA 323 pkt
 22. Ira Losco Walk on Water MALTA 16 pkt
 23. Nika Kocharov & Young Georgian Lolitaz Midnight Gold GRUZJA
 24. Zoë Loin d’ici AUSTRIA 120 pkt
 25. Joe & Jake You’re Not Alone WIELKA BRYTANIA
 26. Iveta Mukuchyan LoveWave ARMENIA 134 pkt

EUROWIZJA 2016 KTO WYGRAŁ KONKURS WYNIKI

Punktualnie o godz. 21 rozpoczął się Konkurs Piosenki Europejskiej Eurowizja 2016. To 61. edycja imprezy. W pierwszych minutach emisji artyści zaprezentowali się na wybiegu. Były to kilkusekundowe wejścia. W kolejnym etapie programu wykonawcy pokażą swoje umiejętności wokalne. Michał Szpak wystąpi jako 12 z 26 reprezentantów. Najpierw występy artystów ocenią jury, później dopiero pokazane zostaną wyniki głosowania publiczności. Eurowizję rozpoczęła piosenkarka z Belgii. Po niej zaprezentowały się Czechy, Holandia i Azerbejdżan. Później swój numer zaśpiewał reprezentant Węgier, a po nim widzowie usłyszeli piosenkarkę kraju z wielkiej piątki, Włoch. Z wielką uwagą publiczność słuchała piosenki reprezentanta Izraela, a po niej przytupywała noga przy piosence Bułgarki.

EUROWIZJA 2016. CZY SZPAK WYGRAŁ [WYSTĘP]

Po występie Franza, reprezentanta Szwecji, prowadzącej trudno było uspokoić rozgorączkowaną publiczność. W końcu udało się zapowiedzieć utwór z Niemiec. Po występie francuza, w końcu zaśpiewał Michał Szpak z Polski. Które miejsce w finale Eurowizji 2016 zajął Michał Szpak? Niebawem się przekonamy.... Michał Szpak w finale Eurowizji wystąpił ponownie w czerwonej pelerynie. Numer zaśpiewał perfekcyjnie. Publiczność osupiała z wrażenia. W trakcie refrenu widownia śpiewała z Michałem. Wyszło znakomicie.

-Uwielbiam kolor jego marynarki - skomentowała prowadząca po występie Szpaka.

EUROWIZJA 2016. WYNIKI EUROWIZJI 2016

Po występie reprezentantki Australii (która występowała gościnnie) przyszedł czas na energicznego Cypryjczyka. Rockowy numer porwał publiczność. Nie wszyscy wiedzą, ale podczas finału Eurowizji 2016 ma pojawić się Justin Timberlake. Kiedy ? Nie wiadomo. Jako 15. wystąpiła Serbia. Eurowizja transmitowana jest w 50 krajach. Po reprezentancie Litwy, zaśpiewała wokalistka chorwacka. Piosenkarka zadziwiła swoim strojem. Jeszcze bardziej zszokowana była publika podczas występu Rosjanina. Urokliwa Hiszpanka przyciągała z kolei swoja KUSĄ sukienką.Jako 20 wystąpił zespół z Łotwy. Sporo emocji wzbudziła piosenka Jamali z Ukrainy. Austriaczka zaśpiewała po francusku. O godz, 23, tuż po występie wszystkich uczestników, zostały otwarte linie do głosowania.

EUROWIZJA 2016: JUSTIN TIMBERLAKE!

Podczas głosowania na scenie pojawił się .... Justin Timberlake.

-Wiem, jak to jest śpiewać po raz pierwszy przed milionami widzów. Rozumiem wasze nerwy- powiedział Justin Timberlake zanim zaczął koncert.

Justin Timberlake rozpalił publiczność do czerwoności. Zaprezentował kilkuminutową kompilację swoich przebojów.

EUROWIZJA 2016: SZPAK W FINALE KONKURSU

Michał Szpak na Eurowizji 2016
Już w sobotę (14 maja) w Sztokholmie w Szwecji odbędzie się finał konkursu Eurowizji 2016. Miliony Polaków będzie śledzić przebieg imprezy przed telewidzami, bo nareszcie będą mogli kibicować Polakowi. Michał Szpak przeszedł do finału konkursu. Jakie będą wyniki Eurowizji 2016? Kto wygrał Eurowizję 2016? I w końcu, czy Szpak wygrał Eurowizję 2016? - na te pytanie postaramy się odpowiedzieć już w sobotę wieczorem. Eurowizja 2016 będzie emitowana na TVP1. Początek transmisji o godz. 21.

Przypominamy, że podczas głosowania obywatele mieszkający w kraju, z którego pochodzi reprezentant, nie mogą na niego głosować. To oznacza, że z Polski nie wyślemy głosów na Michała Szpaka.

COLOR OF YOUR LIFE MICHAŁ SZPAK

Color of your life - tak brzmi tytuł utworu, który reprezentuje Polskę na konkursie Eurowizji 2016. Jego autor, Michał Szpak, wzbudza sporo kontrowersji. Jednak nawet krytycy artysty doceniają go głos i zmysł muzyczny. 26-latek szokuje swoim zachowaniem i ubiorem, ale -jak sam twierdzi -niczego nie udaje, po prostu taki jest... Piosenkę, którą wykonuje na Eurowizji 2016 zadedykował swojej mamie, która zawsze go wspierała. Czy "Color of yor life" odniesie sukces w Europie? Czy Michał Szpak zwycięży w finale Eurowizji 2016?

KTO WYGRAŁ EUROWIZJĘ 2016?

Michał Szpak ma 26 lat. Pochodzi z Jasła. Wypłynął na polskim rynku muzycznym po występie w programie X-Factor w 2011 roku -w castingach zaśpiewał piosenkę "Dziwny jest ten świat" i swoim wykonaniem ujął jury. Ostatecznie zajął w programie drugie miejsce. Michał szpak zainteresował się muzyką i śpiewaniem w drugiej klasie szkoły podstawowej. W liceum śpiewał w kapeli hardrockowej. Nigdy nie brał lekcji śpiewu-jest samoukiem. Po występie w programie X-Factor Szpak był zapraszany do popularnych programów telewizyjnych - gościł u Kuby Wojewódzkiego, był uczestnikiem Tańca z Gwiazdami oraz wystąpił w jednym z odcinków Top Model, a ostatnio w programie Agent Gwiazdy. Dzięki udziałowi w reality show, 26-latek dał się dobrze poznać widzom. Jako osobowość dość oryginalna, zyskał sporą rzeszę sympatyków, ale także krytyków. Michał szokuje swoim wyglądem i strojem.

CZY SZPAK WYGRAŁ EUROWIZJĘ 2016?

26-latek z Jasła tuż po występie w X-Factor wydał EP-kę, a rok temu kolejny singiel. Szpak występował także na festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze i Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. jego fani mogli go także oglądać w internecie, gdzie regularnie umieszczał -często dość kontrowersyjne - filmy z sobą w roli głównej. Album "Byle być sobą", który miał premierę w zeszłym roku, zadedykowany został zmarłej matce piosenkarza. Szpak często mówił o silnej więzi emocjonalnej, która łączyła go z mamą. Ona rozumiała jego odmienność i akceptowała to w 100 procentach. Piosenkach otrzymał od niej ogromne wsparcie w trudnych momentach życiowych. Również piosenka, którą szpak zaśpiewał na Eurowizji, zadedykowana została matce. CZY COLOR OF YOUR LIFE PODBIJE SERCA EUROPEJCZYKÓW? CZY SZPAK WYGRA EUROWIZJĘ?

EUROWIZJA 2016: KTO WYGRAŁ FINAŁ

KONKURS EUROWIZJI 2016 to 61. edycja imprezy muzycznej. Szpak zakwalifikował się do konkursu decyzją widzów -eliminacje odbywały się na początku marca. Pierwszy półfinał odbył się we miniony wtorek. Dwa dni później zorganizowano drugą część półfinału, w której wystąpił reprezentant Polski. Spośród 18 wykonawców zaśpiewał jako drugi. Wystąpił w długiej czerwonej pelerynie i skupił się na śpiewie. Decyzją telewidzów przeszedł do finału konkursu. Radości nie było końca...

Wraz z reprezentantem z Polski dalej zakwalifikowali się artyści z Łotwy, Gruzji, Bułgarii, Australii, Ukrainy, Serbii, Izraela, Litwy oraz Belgii. Podczas wielkiego sobotniego finału wystąpią u boku wykonawców z Azerbejdżanu, Rosji, Holandii, Węgier, Chorwacji, Austrii, Armenii, Czech, Cypru oraz Malty.

SZPAK NA EUROWIZJI 2016 -OPINIE WIDZÓW

-Godnie zaprezentował nasz kraj. Był fantastyczny- wspaniale wyglądał, wspaniale zaśpiewał, aż mnie ciary przeszły - zachwyca się występem Michała Szpaka podczas konkursu Eurowizji pani Ela z Krakowa.- Jestem pod wielkim wrażeniem. Jestem dumna, że mamy takiego reprezentanta i kibicuję mu zawsze całym sercem....

-Nigdy nie lubiłem typa - sprawia wrażenie osoby metroseksualnej, ale cieszę się, że przeszedł do finału. Nie pamiętam, żeby w ostatnich latach jakiś polski wykonawca czy zespół na Eurowizji zaszedł tak daleko. Trzymam kciuki w finale -mówi Darek z Bałut, który finał konkursu Eurowizja 2016 będzie oglądał z zoną w domu.
-Mnie się ta piosenka nie za bardzo podoba, ale na szczęście przypadła do gustu widzom w całej Europie- komentuje wyniki półfinału Eurowizji 2016 Julia z Dąbrowy. - Biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio konkurs wygrywały oryginalne postacie Michał Szpak ma dużą szansę na zwycięstwo -zastanawia się.

MICHAŁ SZPAK O EUROWIZJI 2016 [x-news]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 129

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tomasz
Powiem tyle.piekna piosenka taka bardzo charakterystyczna i bardzo dobrze zaśpiewana.uwazam że sędziowie niesprawiedliwie ocenili chłopaka.wrecz bardzo niesprawiedliwe.minimum 3 miejsce powinno byc
J
Jamajka
Występ Rosjanina był fenomenalny. Szpakowi do tego poziomu baaardzo daleko...
A
Agata
Dla mnie piosenka najpiękniejsza. Michał zwyciężył Sam i walczył godnie i fair Play mimo rzucania mu kłód pod nogi przez zawistnych ludzi od samego początku.
f
fvg
tak jak w zyciu,palanty decyduja a publika moze tylko chciec
a
ania
Zgadzam się, dla obraźliwych wpisów nie powinno być tolerancji, może to czegoś nauczy zaścianek, podłych ludzi bez horyzontów. Michał może dla polaków wygląda "inaczej"(?) w cywilizowanym świecie - super.
a
ania
Jak już mówić o KULTÓRZE - to chyba jakiś żart?
B
Bursztynowa
"Sorry, ale coś jednak jest nie tak- denerwuje się Anita Kamińska, fanka Michała Spaka? Czepiam się ? Może tak, ale taki błąd w nazwisku świadczy o niechlujstwie autora , co jest równe brakowi szacunku do osoby o której pisze i niestety mówi też o wciąż obniżającym się poziomie EI.
k
kacper mazur
dla ludzi masz trzecie nie martw sie
w
weri
Jesteś głupi że martwisz się może nie wygrałeś ale ja na ciebie zagłosowałam
S
SimoneBBA
Nie lubie Szpaka ale Piosenka dobra ale nie oklamujcie sie byli lepsi. Color is you life i kilka słów zwrotki troche za mało ale było naprawde niezle. Werdykt torche polityczny ale nie doszukujcie sie sprawiedliowsci. Jesli decydowały by tylko sms to poziom zamożności kraju w tym emigrantów i kultóry decydował by o wyniku. I kilku skomplikowanych zależnosci. Jeżeli Jury to kadego da sie kupić. A tak mamy średnią matematyczną która ma wiele wad i zalet (jak srednia zarobków w polsce). Moim nr 1 jest Australia. Pozdrawiam tych dla których zycie jest idealem
K
Kakadu
Michał byłeś świetny, Polska jest z Ciebie dumna a świat się Tobą zachwycił .
A
AGA
SERGEY LAZAERV POWINIEN WYGRAĆ EUROWIZJE PONIEWAŻ DOSTAŁ NAJWIĘCEJ GŁOSÓW Z GŁOSOWANIA SMS MILIONÓW EUROPEJCZYKÓW!!! DLACZEGO MNIEJSZOŚĆ (JURORZY) RZĄDZI WIEKSZOŚCIĄ (GŁOSAMI MILIONÓW EOROPEJCZYKÓW) ?
B
B37
Odczep się od niego. Jest ekscentrycznym wielbicielem mody i artystą. Przecież komentował w mediach, że woli dziewczyny. Więc o ci Gościu chodzi?
g
gosc
Michal bardzo ale to bardzo dziekuje za Twoj wystep!!!!!!!!!! Za zaangazowanie i promocje Polski na najwyzszym poziomie, oprocz Lewandowskiego nikt tak nie pokazal naszego kraju...masz OGROMNY talent i jest mi przykro tylko z dwoch powodow: po pierwsze ze nie doceniono Cie przez jury - brak slow nie pamietam kiedy tak sie zdenerwowalam,......a po drugie, ze tak naprawde Polska wcale Cie nie promowala...pytam sie gdzie ci wszyscy ludzie , ktorzy robia cala oprawe i samo wspieranie - wstyd, zeby w Polsce znalezli sie ludzie, ktorzy Michala krytykowali!!!!!!!! nauczmy sie wspierac , ludzie jestesmy z jednego kraju, razem brdzie nam latwiej i....milej a to doda nam wielkiej sily.......pozdrawiam wszystkich, ktorzy tak jak ja wczoraj mieli gesia skore sluchajac MICHALA SZPAKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-awE-
KRÓTKO, ZWIĘŻLE I NA TEMAT POPIERAM, POPIERAM, POPIERAM. A MY TAK ZAWSZE BRONIMY TEJ "BIEDNEJ" UKRAINY A ONI NAS MAJĄ W GŁĘBOKIM POWAŻANIU JAK RESZTA ZRESZTĄ NIE MA SIĘ CZYM PRZEJMOWAĆ NAJWAŻNIEJSZE BYĆ SOBĄ ZAWSZE I WSZĘDZIE.
Więcej informacji na stronie głównej Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie