Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kto dokończy budowę ul. Liściastej? Zainteresowane jest aż dziewięć firm

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Ulica Liściasta doczeka się nareszcie porządnej, utwardzonej nawierzchni
Ulica Liściasta doczeka się nareszcie porządnej, utwardzonej nawierzchni UMŁ
Ulica Liściasta to serce osiedla mieszkaniowego na Bałutach w Łodzi. Stanowi nie tylko granicę pomiędzy dwiema częściami osiedla, ale także jego istotny element charakterystyczny. Bliskość dwóch zbiorników wodnych na rzece Sokołówce oraz pobliskiego parku im. Adama Mickiewicza oferuje mieszkańcom nie tylko wygodę miejskiego życia lecz również możliwość relaksu i kontaktu z naturą.

Do przetargu na przebudowę ulicy Liściastej od przejazdu kolejowego do ul. Mglistej stanęło dziewięć firm. Najniższą ofertę złożyła firma JAGEZ w kwocie blisko 3,7 mln zł, następnie DB Construct z ofertą przekraczającą 3,7 mln zł, dalej kolejno Zakład Remontowo Drogowy w kwocie blisko 3,8 mln zł, STRABAG z ofertą nieco ponad 4 mln zł, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Mostowych złożyło ofertę o wartości blisko 4,3 mln zł, WŁODAN chce się podjąć przebudowy za kwotę blisko 4,4 mln zł, Konsorcjum KONMAG Dobrzyńska Roboty Budowlane i LARKBUD z ofertą 4,5 mln zł, ERBEDIM zaproponował 4,8 mln zł, a Balzola Polska złozyła ofertę na kwotę blisko 5 mln zł. Przed inwestorem, czyli Zarządem Inwestycji Miejskich analiza złożonych ofert i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie w marcu zostanie podpisana umowa na realizację inwestycji.

Plan przewiduje położenie nowej nawierzchni jezdni, budowę nowych chodników po stronie północnej (przy zabudowaniach), zjazdów do posesji i systemu odwadniającego, a także usunięcie wszystkich kolizji. Pojawi się zieleń, głównie krzewy, ale też drzewa i trawniki. Wcześniej kosztem 4,4 mln zł ul. Liściastą pokryto utwardzoną nawierzchnią od al. Włókniarzy do przejazdu kolejowego.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany