Kszczot walczy o medal MŚ

  Kszczot walczy o medal MŚ

  mst

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Adam Kszczot

  Adam Kszczot ©Paweł Łacheta

  W piątek rozpoczynają się w Stambule XIV halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce. Jednym z kandydatów do zajęcia w tej imprezie miejsca na podium jest Adam Kszczot, zawodnik RKS, członek Orlen Team, który 14 lutego podczas halowego mityngu w Levin (Francja) uzyskał najlepszy tegoroczny wynik na świecie w biegu na 800 m w czasie 1.44.57.
  Adam Kszczot

  Adam Kszczot ©Paweł Łacheta

  Adam Kszczot
  - Nie planował pan, ani pański trener Stanisław Jaszczak, startu na mistrzostwach świata...
  Adam Kszczot: - To prawda. Uznaliśmy jednak z trenerem, że za takim rozwiązaniem przemawia moja dobra forma, jaką prezentowałem wcześniej ba halowych mityngach. Zrodziła się szansa, że mogę dla Polski zdobyć jeden z medali. Trzeba ją wykorzystać. Uważam, że zrealizowanie tego celu będzie możliwe, jeśli uzyskam wynik zbliżony do swojego rekordu.
  - Czy start w MŚ w Stambule nie pokrzyżuje pańskich planów, jeżeli chodzi o przygotowania do igrzysk olimpijskich?
  - Nie ma takiej obawy. Do rozpoczęcia olimpiady w Londynie mamy cztery miesiące. Moje przygotowania do igrzysk przebiegać więc będą z wcześniej opracowanym harmonogramem. Jestem mile zbudowany tym, że zarząd PZLA wyraził zgodę, abym na zgrupowaniach mógł korzystać z pomocy fizykoterapeuty Michała Robakowskiego.
  W Stambule eliminacje do biegu na 800 m rozegrane zostaną w piątek, o godz. 10.10, półfinały w sobotę o godz. 11 i finał w niedzielę, o godz. 16.20.

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo