KSW 39 Collosseum: Jak Marcin Wrzosek przygotowuje się do obrony pasa? [zdjęcia, FILM]

Lila Sayed
"Polish Zombie" w Łodzi przygotowuje się do największej gali KSW w historii MMA Lila Sayed
Marcin Wrzosek, obecny mistrz KSW w wadze piórkowej, w Łodzi przygotowuje się do obrony pasa podczas gali KSW 39 Colosseum na Stadionie Narodowym w Warszawie, największej imprezie w historii europejskiego MMA. Treningi odbywają się w klubie przy al. Piłsudskiego pod okiem kilku trenerów. Przygotowania są teraz bardzo intensywne, ponieważ walka już za dwa tygodnie.

ŁKS Łódź Lechia Tomaszów
KSW 39 KARTA WALK KSW 39 ONLINE STREAM
KSW 39 JAK OBEJRZEĆ ZA DARMO KSW 39
Magdalena Żuk najnowsze wiadomości

Czwartek, godz. 8. Klubie sportowy przy al. Piłsudskiego świeci pustkami. W ukrytej za matami części sali słychać tylko dźwięk upadających "talerzy" i pewny, męski głos "Dziesięć powtórzeń!".

KSW 39 TRANSMISJA NA ŻYWO ONLINE TRANSMISJA ZA DARMO
Tutaj odbywa się jeden z treningów Marcina Wrzoska. Polish Zombie (bo taki pseudonim otrzymał 30-latek z powodu krwawego finału jednej z walk) ćwiczy z kolegą z podwórka MMA, Mariuszem Radziszewskim. Nad przebiegiem treningu czuwa Jakub Borowski, trener motoryki Top Team Shark. Panowie są w trakcie rozgrzewki. Aktywują m.in. barki, nadgarstki, ramiona i kolana do bardziej intensywnego treningu.

- Praca dynamiczna trwa ok.15 minut. To trening wydolnościowy, ale zarazem wzmacniający- mówi Kuba Borowski, trener. - Dziś polegać on będzie na wykonywaniu trzech ćwiczeń: bieg z saniami, dźwignięcie sztangi i rzut piłką. Mają do wykonania 7 rund.

Po rozgrzewce zawodnicy muszą jeszcze przygotować się technicznie, żeby nie nabawić się kontuzji i mogą ruszać. Po 8 minutach Wrzosek przybija już "piątkę" z Borowskim. Cześć dynamiczna zakończona.

- Marcin ma świetną kondycję, niemalże nie robi przerw między rundami - ocenia pracę swojego podopiecznego trener. - Jest zdyscyplinowany, nie narzeka, nie marudzi....

Poza ćwiczeniem motoryki, Wrzosek regularnie pracuje z trenerem głównym- Łukaszem Zaborowskim, trenerem juitsu, trenerem zapasów i trenerem boksu. Wykonuje dwa treningi dziennie 7 dni w tygodniu. Intensywna praca nad formą rozpoczęła się dwa miesiące temu i zakończy się około tygodnia przed walką. Jak ćwiczyć, żeby z 15-minutowego pojedynku (walka o pas będzie miała trzy 5-minutowe rundy) wyjść zwycięsko?

- Oprócz techniki i szybkości, ważna jest wydolność, dlatego wskazane są treningi interwałowe - mówi 30-latek. - Może to dziwne, ale nigdy nie ćwiczyłem na klasycznych maszynach na siłowni...

Przeciwnikiem Wrzoska będzie 28-letni Japończyk, Kleber Koike Erbst, który specjalizuje się w duszeniu trójkątnym. Zawodnik z al. Piłsudskiego zna doskonale technikę swojego rywala. Skrupulatnie prześledził jego walki na youtube (21 na 26 zakończone wygraną) i dwukrotnie odbył sparing z zawodnikiem, który naśladował styl walki Erbsta. Panowie wystąpią w kategorii do 66 kilogramów. Na razie Wrzosek ma 8 kilogramów nadwagi, ale zupełnie go to nie martwi.

- W ostatnim tygodniu przed walką jednego dnia wypijam 6 litrów wody i oczyszczam organizm. Kolejnej doby wchodzę na 20 minut do wanny z wodą o temperaturze 40 st. C, a następnie tyle samo czasu leżę pod kołdrą owinięty folią plastikową i "paruje"- mówi przeciwnik Erbsta. - Przez kolejne dwie godziny jestem wrakiem człowieka, ale waga spada o kilka kilogramów.

Jaką dietę stosuje Polish Zombie?

- Dietę tzw. samurajską, czyli tłuszczowo-białkową z węglowodanami przyjmowanymi wieczorem - opowiada mistrz KSW. - Zjadam pięć posiłków dziennie. Ostatni posiłek, bogaty w węglowodany, zjadam późnym wieczorem ok. godz. 22. Dania przygotowuje mi firma cateringowa. Uwielbiam też dietetyczne ciasteczka, które piecze moja dziewczyna.

Wrzosek pochodzi z Bydgoszczy, ale 1,5 roku temu wraz ze swoją dziewczyną, Anitą Bekus (mistrzynią bikini fitness) zamieszkał w Łodzi. Wcześniej przez 5 lat mistrz KSW przebywał w Anglii. Pojechał tam na saksy - pracował jako kierowca i magazynier. Jego kariera sportowa rozpoczęła się w 2011 roku, gdy na gali STC wygrał z Damianem Domachowskim przez ciosy pięściami. Od tego czasu stoczył 15 walk, z czego 12 zakończyło się jego zwycięstwem. W zeszłym roku Wrzosek podpisał kontrakt z federacją KSW, a w grudniu odebrał pas Arturowi Sowińskiemu. Jako pierwszy Polak w historii brał udział w amerykańskim reality show The Ultimate Fighter.

Wideo

Dodaj ogłoszenie