Ksawerów. Pabianice. Walka w okręgowym Pucharze Polski pełna emocji

Michał Buchowicz, szkoleniowiec PTC Pabianice
Michał Buchowicz, szkoleniowiec PTC Pabianice krzysztof szymczak
Trwa rywalizacja w piłkarskim Pucharze Polski na szczeblu okręgowym.

Piłkarze V-ligowego GKS Ksawerów stoczyli dramatyczny mecz w Łodzi z AKS SMS. Do przerwy przegrywali 1:2, a po 90 minutach i dogrywce było 2:2. Doszło do serii rzutów karnych, w których lepsi okazali się podopieczni trenera Jarosława Maćczaka, zwyciężając 5:4.

GKS: Wawrzyński - Kubala, Ziółkowski, Kaźmierczak, Górecki - Adamczyk, Telesiewicz, Grzejdziak, Kasztelan, Rychta - Cukierski oraz: Kowalczyk, Żurawski, Wojtyniak, Michasiewicz.

W sobotę o godz. 17 ksawerowianie rozpoczną u siebie ligowe starcie z Orłem Parzęczew.

Kibice piątoligowych piłkarzy PTC Pabianice nie będą miło wspominać meczu Pucharu Polski z Saints w Łodzi. Może cieszyć skuteczność, bowiem podopieczni trenera Michała Buchowicza strzelili cztery bramki. Ale sami stracili osiem goli, ulegając ostatecznie 4:8 (2:4). Do siatki gospodarzy trafili Patryk Stachowski i Dominik Drąg.

PTC: Skrzetuski - Stuchała, Tyran (44, Prochuń), Kompa, Kwiatkowski (81, Antoszczyk) - Drąg, Sikorski, Jankiewicz, Hiler, Stachowski - Wujak.

W niedzielę o 16 pabianiczanie rozpoczną rundę wiosenną wyjazdowym meczem z Victorią Rąbień.