KS Paradyż - Widzew 1:1. Remis w meczu na szczycie IV ligi

(bap)
Michał Czaplarski zdobył drugiego gola dla Widzewa.
Michał Czaplarski zdobył drugiego gola dla Widzewa. Maciej Stanik
Piłkarze Widzewa zremisowali drugi mecz w rozgrywkach IV ligi. Łodzianie w 6. kolejce podzielili się punktami z KS Paradyż (1:1). To był mecz na szczycie ligowej tabeli, bo Widzew był wiceliderem, a gospodarze z jednym punktem mniej zajmowali trzecie miejsce.

Według wielu spotkanie w Wielkiej Woli koło Paradyża miało być najtrudniejszym pojedynkiem łodzian w tym sezonie. Do tego w drużynie Widzewa nie mógł wystąpić lider drużyny, Adrian Budka.

Rzeczywiście gospodarze nie zamierzali przed Widzewem padać na kolana i w pierwszej fazie meczu byli zespołem lepszym. Prowadzenie objęli już w 14 minucie, kiedy bramkarza łódzkiej drużyny po błędach w obronie pokonał Mariusz Koćmin. Paradyżanie mieli okazje do podwyższenia prowadzenia, co w końcu obudziło podopiecznych trenera Witolda Obarka.

Rolę lidera przejął Mariusz Rachubiński i jeszcze przed przerwą niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach. Po rzucie rożnym i zbyt krótkim wybiciu piłki przez bramkarza KS Paradyż pokonał go Michał Czaplarski. To drugi gol pomocnika Widzewa w drugim meczu.

W drugiej połowie łodzianie grali odważniej w ataku, w końcu walczyli ambitnie i widać było, że zależy im na wygranej.

Gospodarze mieli dużo szczęścia przy uderzeniu Rachubińskiego, który trafił w poprzeczkę. Z drugiej strony groźnie strzelał zaś m.in. Damian Telus. Gole już jednak nie padły i mecz na szczycie IV ligi zakończył się podziałem punktów. Remis trzeba uznać za sprawiedliwy.

W następnej kolejce Widzew za tydzień miał podejmować Polonię Piotrków Trybunalski, ale mecz został przełożony na 23 września.

KS Paradyż - Widzew 1:1 (1:1)
1:0 - Koćmin (12), 1:1 - Czaplarski (45).
Widzew: Sokołowicz – Pietras, Maczurek, Dudała, Milczarek – Świątkiewicz, Rachubiński, Okachi, Czaplarski, Bartos (86, Gilarski) – Kralkowski (54, Kasperczak).