Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kroronawirus Łódź. 4 imprezy sportowe zaplanowane w najbliższych dniach odbędą się bez udziału publiczności

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
W Łodzi - jak poinformował Tobasz Bocheński, wojewoda łódzki, nie ma zakażeń koronawirusem. Natomiast trzy osoby są w kwarantannie domowej, jedna w Łodzi, dwie na terenie województwa. To osoby, które miały kontakt z zakażonymi koronawirusem. W szpitalu zakaźnym czeka na wynik badania 10 osób (dobę wcześniej hospitalizowane było 8). O 104 osób w naszym województwie od wczoraj zwiększyła się liczba osób pod nadzorem sanepidu.

Łodzianin miał kontakt z zakażonym koronawirusem

- Jeśli organizatorzy imprez na których ma się zgromadzić ponad tysiąc osób nie podejmą decyzji o ich odwołaniu takich imprez będzie zmuszony wydać decyzję administracyjną na podstawie ustawy o organizowaniu imprez masowych - informuje Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki. - Jednocześnie są imprezy, które tej definicji nie spełniają, a bywa tak, że jest na nich więcej niż tysiąc uczestników. Apeluję więc do organizatorów aby takich imprez nie przeprowadzać. Z ustawy wyłączone są teatry i kina, które są w stanie pomieścić ponad tysiąc osób. Nie rekomenduję takiego wydarzenia.

Wojewoda odwołuje imprezy

Dziś wojewoda podpisał decyzji o odwołaniu zaplanowanej na 14-15 marca Yapy - 45 Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej na którym miało się pojawić ponad tysiąc osób. Zdecydował również, że cztery imprezy sportowe odbędą się bez udziału publiczności. Chodzi o zaplanowane na:
14 marca Mistrzostwa Świata FIM Super Enduro w Atlas Arenie, które miały zgromadzić 10 tys. osób.
14 marca Celtic Gladiator 27 w Bełchatowie, na której miało się pojawić 2200 osób.
21 marca mecz siatkówki Skra Bełchatów-Indykpol AZS Olsztyn w Bełchatowie, na ponad tysiąc osób,
21 marca European Individual Ice Speedway Championship w Tomaszowie Mazowieckim, który miał zgromadzić ok. 2500 osób.

Jeśli nie jest to impreza masowa, a więc odbywająca się w obiekcie zamkniętym i gromadząca ponad tysiąc osób, to jej odwołanie jest po stronie organizatora. Wojewoda może wydawać tylko rekomendacje aby taka imprezę odwołać. Ustawodawca dopuszcza wyjątki, kiedy organizator nie ma obowiązku informować o tym, że jest to impreza zamknięta. Chodzi o kina, teatry, operetki. Dla przykładu jeśli w Teatrze Wielkim odbywać się będzie koncert na którym zgromadzi się 1050 osób, to dyrektor Teatru Wielkiego nie ma obowiązku informować o tym ani Prezydent Łodzi ani Wojewody Łódzkiego. Wojewoda rekomenduje jednak aby taką imprezę odwołać.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany