Koszykówka. Zwycięstwo Grot TomiQ Pabianice. Widzew przgrał po dogrywce

Dwie z trzech naszych drużyn w I lidze koszykarek stoczyły dramatyczną walkę. Zwycięstwo odniósł zespół Grot TomiQ Pabianice. Przegrały mecze Widzew i Basket.

Koszykarki Grot TomiQ Pabanice po dwóch kwartach przegryrwały spotkanie z Eneą AZS II Gorzów Wilkopolski różnicą 18 punktów. Na cztery minuty i 15 sekudn przed końcem spotkania wyszły na prowadzenie 67:65, po rzucie Dziwińskiej. Seria celnych rzutów za trzy punkty pozwoliła pabianicznakom osiągnąć wyraźną przewagę i wygrać osttanią kwartę 33:11 i cały mecz 85:73.

Grot TomiQ: Danych 21, Gala 19, Grzelak 18, Dziwińska 18, Lorenz 4, Łopińska 3, Bonicka 2

W meczu I ligi koszykarek drużyna AZS Umed Widzew Łódź zmierzyła się w Lesznie z Pompax Tęczą i niestety przegrała po dogrywce.
Łodzianki goniły wynik w czwartej kwarcie (wygranej 24:12) i dzięki celnie wykonanym rzutom wolnym przez Kudelską na 20 sekund przed końcem spotkania doprowadziły do remisu 60:60. Doszło do dogrywki. Zmęczone widzewianki oddały pole rywalkom i przegrały mecz 64:75.

Punkty dla Widzewa: Kudelska 20, Gzinka 12, Bandoch 11, Stępień 10, Rzeźnik 8, Ozga 2 Szczygieł 1

W pierwszym meczu obu drużyn w hali przy ul. Małachowskiego widzewianki wygrały pewnie 73:59.
Niestety, kolejnej porażki doznały w I lidze koszykarki UKS Basket SMS Aleksandrów. Uległy w Pruszkowie Top Market MKS 45:87.

Punkty dla Basketu: Dżochowska i Jarząb po 10, Trzymkowska 9, Donica 7, Kaźmierczak 3, Dudek, Makowska, Stasinowska po 2.