Koszykówka. Widzew znów przegrał. Jak skończyły się derby?

Mecz ekstraklasy koszykarek zaczął się świetnie dla widzewianek, od celnego rzutu za trzy punkty Drop. Po minucie gospodynie wyszły na prowadzenie. Punkty Schmidt i Zawidnej dały kolejną przewagę 7:4. Znów na chwilę. Kolejne udane akcje zwiększały przewagę Basketu. Nie pomógł drugi celny rzut za trzy punkty Drop. Gdynianki kontrolowały sytuację.
W drugiej kwarcie mnożyły się straty i niecelne rzuty Widzewa. Przewaga gospodyń rosła. Przez pół kwarty drużyna gości zdobyła... dwa punkty. Nie było zawodniczki zdolnej odwrócić losy meczu.
Emocje zeszły ze spotkania. Chodziło już tylko o to, żeby je dograć do końca. Żadna to pociecha, że czwarta kwarta była najbardziej wyrównana...
Widzew nie poprawił bilansu. Ma na swoim koncie osiem porażek i niestety żadnego zwycięstwa. Co zrobić, żeby odwrócić złą kartę. Sami chcielibyśmy wiedzieć.
W 10 kolejce 29 listopada o godz. 18 podejmuje AZS Poznań. Rywalki odniosły właśnie pierwsze zwycięstwo, pokonując PGE MKK Siedlce 85:64.
Basket 90 Gdynia Widzew Łódź 97:62
(28:21, 23:13, 30:30, 16:15)

Widzew: Schmidt 24, Drop i HarveyCarr po 14, Kopciuch 9, Zawidna 2.
Najwięcej dla Basketu: Sipper 19, Vitola 17, Jankoska 14
W koszykarskich Iligowych derbach regionu pabianicznaki pokonały łodzianki. Obie drużyny wygrały po dwie kwarty. Największy wpływ na przebieg rywalizacja miała druga kwarta, którą gospodynie wygrały różnicą 14 punktów. Najwięcej punktów uzbierały Julia Piestrzyńska i Aleksandra Wajler po 16.
Grot TomiQ Pabianice ŁKS SMS Łódź 72:59 (17:21, 23:9, 12:17, 20:12)