Koszykówka. Nowa widzewianka medalistką mistrzostw świata

Nowa zawodniczka Cosinus Widzewa Darya Zavidna wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata 3×3!

Ukrainka wraz ze swoją reprezentacją pokonała w meczu o trzecie miejsce Holandię 15:13. Jednak niewiele brakowało, a widzewianka zagrałaby o mistrzostwo świata. Mecz półfinałowy z Węgrami miał bardzo dramatyczny przebieg. Ukrainki przez większość spotkania prowadziły, ale rywalki w końcówce zdołały doprowadzić do remisu. Gdy wydawało się, że mecz nie rozstrzygnie się w regulaminowym czasie, rzut z dużej odległości na 0,1 sekundy przed końcem oddały Węgierki. Piłka odbiła się od tablicy i wpadła do kosza. Sędziowie przez kilka minut analizowali sytuację, ostatecznie uznali, że punkty zostały zdobyte prawidłowo i w finale zamiast Ukrainy zagrają Węgry (w finale uległy Rosji 12:19).
Darya Zavidna zdobyła w turnieju 23 punkty co sklasyfikowało ją na 16 miejscu pod względem skuteczności.
Drugą nową zawodniczką Cosinus Widzewa została Adriana Kopciuch. Dwunastokrotnie zagrała w pierwszoligowych rezerwach klubu z Gorzowa. Zanotowała średnią prawie 12 punktów na mecz, występowała po 32 minuty, miała 4,6 asysty. Umowy przedłużyły Julia Drop i Klaudia Gertchen.