Koszykówka. Młode widzewianki będą bronić mistrzowskiego tytułu

Koszykarki Widzewa jako jedyne przedstawicielki regionu łódzkiego zagrają w finałach Mistrzostw Polski do lat 22.

Za pierwszym razem zajęły ósme miejsce, ale w kolejnych zdobywały już medale (kolejno srebrny i złoty). Teraz będą bronić tytułu.
W pierwszym spotkaniu łodzianki pewnie pokonały Polonię Warszawa 82:51. Najwięcej punktów w tym meczu zdobyła Anna Kudelska (20), która miała do tego dziewięć zbiórek.
Potem (w osłabionym składzie) przegrały z GTK Gdynia 28:74. W ostatnim meczu wygrały z PTK TomiQ Pabianice 66:35. Ponownie najskuteczniejsza była Anna Kudelska (25 punktów), 14 oczek zdobyła Klaudia Gertchen. Zespół prowadzi Piotr Niewiadomski.
Widzewianki zajęły drugie miejsce i w turnieju finałowym w fazie grupowej zmierzą się z Basketem 25 Bydgoszcz, Huraganem Wołomin i AZS PWSZ Gorzów Wlkp. Zawody odbędą się w dniach 21-25 lutego w Poznaniu.
Wyniki pozostałych dwóch naszych drużyn, które nie wystąpią w finale: VBW Gdynia - PTK 70:46, Polonia Warszawa - PTK 61:66, AZS Poznań - UKS Basket SMS Aleksandrów 81:48, Basket - Mon-Pol Płock 72:63, AZS Gorzów - Basket 92:67.

Materiał oryginalny: Koszykówka. Młode widzewianki będą bronić mistrzowskiego tytułu - Express Ilustrowany