Koszykówka. Liga CNBA. M-Styl po raz ósmy mistrzem

Koszykarze drużyny M-Styl po raz ósmy w historii zostali mistrzami CNBA!

W finale rozgrywek Superligi M-Styl pokonał Z Kimś 88:70. MVP spotkania został wybrany Bartłomiej Szczepaniak ze zwycięskiej drużyny. Ostatni mecz w ramach 42. edycji był niezwykle zacięty, a rozstrzygnął się dopiero w drugiej połowie IV kwarty.

Między połowami w akcji kibice oglądali finalistów Konkursu Rzutowego. Lesław Brzuska i Rafał Jędrzejewski dwie sekundy przed końcem zapewnili sobie zwycięstwo zdobywając łącznie 26 punktów. Tym samym weszli w posiadanie sztabki złota.

Tuż po finale Konkursu Rzutowego zobaczyliśmy w akcji dwa najlepsze zespoły w ramach rozgrywek CNBA3x3. Kapiszony w składzie: Przemysław Grabowski, Igor Grodzki, Krystian Małoń, Dominik Jędrzejewski, pokonały Klocki (Adam Sadło, Przemysław Pawlak, Piotr Pietrucha, Rafał Kowalczyk) 13:7. MVP tego spotkania został wybrany Przemysław Grabowski, który dziurawił kosz przeciwników rzutami z dystansu.

Między III a IV kwartą organizatorzy ligi uhoronowali Pana Zdzisława Kobierskiego, który w tym roku obchodzi pięćdziesięciolecie działalności sędziowskiej. Warto zaznaczyć, że Pan Zdzisław sędziował pierwszy finał ligi CNBA, która powstała w 1996 roku. Tym samym jest to kolejna osoba włączona do Galerii Sław i Przyjaciół CNBA.

M-Styl - Z Kimś 88:70 (19:21, 20:17, 22:16, 27:16)
M-Styl: B. Szczepaniak 30 (7); J. Garcia 18 (2); F. Manieri 11 (2); K. Drelich 11 (1); F. Kenig 10, M. Łysio 4, P. Pawlak 4, M. Gaj 0, M. Jarnecki 0, K. Sztandor 0,
Z Kimś: W. Piera 20, I. Grodzki 16 (1); F. Tonkiel 13, P. Wal 9 (1); A. Kaczmarek 7 (2); K. Bartos 3 (1); A. Pabisiak 2, T. Sińczak 0, A. Turant 0, J. Domański 0, S. Kalinowski 0.
Sędziowie: Szwecowa Anastazja, Kiedrzyński Dariusz.

Kapiszony - Klocki 13:7
Kapiszony: Grabowski P. 9, Jędrzejewski D. 3, Małoń K. 1, Grodzki I.
Klocki:  Sadło A. 5, Pietrucha P. 2, Kowalczyk R., Pawlak P.
Sędziowie: Wiaderny Damian, Lesiak Michał.