Koszykówka. Dwie dobre kwarty Widzewa to za mało. Mistrzynie górą!

Koszykarki Widzewa nie miały wiele do powiedzenia w meczu z mistrzyniami Polski, choć mecz bardzo dobrze się dla nich zaczął.

Łodzianki prowadziły 5:2, po celnych rzutach Pawlak i Perisy. Potem jednak do głosu doszły mistrzynie Polski. Po celnym rzucie Pawlak po czterech minutach pustej gry, a potem kolejnym Widzew utrzymywał punktowy kontakt z rywalkami. Ola grała znakomicie. W pierwszej kwarcie zdobyła 9 punktów!
Druga kwarta zaczęła się dobrze dla łodzianek. Nasze dziewczyny zdobywały punkt za punktem. Po trzech minutach prowadziły w tej partii 7:0 i wyszły na prowadzenie w meczu 19:16. Potem mistrzynie odzyskały wigor. Walka była niezwykle zacięta, a dzięki Pawlak ciągle bliska remisu.
Początek trzeciej kwarty to dominacja CCC. Polkowiczanki prowadziły 11:0. Wypracowały 17-puntkową przewagę i w tym momencie praktycznie zdecydowały o losach pojedynku. Przez ponad cztery minuty łodzianki nie były w stanie trafić. Odczarowała kosz rywalek Pawlak, ale jeden zdobyty punkcik, to była kropla w morzu punktów CCC. Gospodynie były nie do zatrzymania. Przewaga mistrzyń rosła i rosła... I było po meczu. Czwartej kwarty można było już właściwie nie rozgrywać.
CCC Polkowice - Widzew Łódź 90:50 (16:12, 21:19, 31:6, 22:13)
Widzew: Pawlak 21, Gertchen 14, Vucković 5, Moncrief 4, Marković 3, Perisa 2, Kudelska 1
CCC: Fagbenle 28, Leedham 18, Gajda 10, Puss 9, Thomas 7, Kaltsidou 7, Aleksandravicius 6, Tyszkiewicz 5