Koszykarze ŁKS wrócili na parkiet i znów przegrali

(bap)
Koszykarze ŁKS przegrali już 20 raz w tym sezonie ekstraklasy.
Koszykarze ŁKS przegrali już 20 raz w tym sezonie ekstraklasy. Jarosław Ziarek
Po dwóch tygodniach przerwy na parkiety ekstraklasy wrócili koszykarze ŁKS. Niestety znów przegrali, aż 76:105 ulegli w Tarnobrzegu Siarce.

Łodzianie przegrali wszystkie kwarty. Prowadzili tylko na początku spotkania, po celnym rzucie Michała Michalaka, który zadebiutował w tym sezonie ekstraklasy w ŁKS. I pokazał, że może być wzmocnieniem - wicemistrz świata U-18 zdobył aż 31 punktów i był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Szkoda, że dużo słabiej spisywali się pozostali, w tym inny debiutant - Brock Gillespie (6 pkt).
ŁKS pozostał na ostatnim miejscu w tabeli, a ich kolejny rywal AZS Politechnika Warszawska (sobota, godz. 18) jest przedostatni.

Siarka Tarnobrzeg - ŁKS 105:76 (27:22, 29:19, 24:17, 25:18)
Siarka: Corbett 23, Tiller 19, Piechowicz 17, Miller 14, Barycz 9, Doaks 9, Wyka 5, Karnowski 5, Aniszewski 2, Rabka 2, Walski
ŁKS: Michalak 31, Sulima 10, Szczepaniak 6, Bartoszewicz 6, Zyskowski 6, Gillespie 6, Malesa 5, Dłuski 2, Trepka 2, Kenig 2