hof
Koszykarz ŁKS Piotr Trepka
Koszykarz ŁKS Piotr Trepka Maciej Stanik
Koszykarze ekstraklasy nie mieli wiele czasu na świętowanie nowego roku. W poniedziałek odbędzie się dziewiętnasta seria sezonu. W łódzkiej Atlas Arenie ŁKS podejmować będzie PBG Basket Poznań. Początek pojedynku o godz. 19.30.

Ekstraklasa nie zwalnia tempa, wszak w piątek drużyny także walczyły o ligowe punkty. Kotwica Kołobrzeg pokonała ŁKS 85:58, natomiast AZS Politechnika Warszawska wygrała PBG Basket Poznań 77:55 (14:14, 17:12,
26:15, 20:14). Dla zespołu ze stolicy Wielkopolski punktowali: Dorde Micić 15, Damian Kulig 13, Mateusz Bartosz 10, Jacek Sulowski 8, Jakub Parzeński 5, Żarko Comagić 2, Jakub Nowak 2.
Na pewno w Łodzi zabraknie Aleksandra Lichodzijewskiego. Najskuteczniejszy koszykarz PBG Basket Poznań (średnio 12,7 punktu, 5,5 zbiórki i 1,4 asysty) doznał urazu kolana. Wstępne badanie mówi, że ma zerwane więzadło. Jeśli diagnoza się potwierdzi, to Polaka z belgijskim paszportem czeka zabieg i dwumiesięczna przerwa. Najgorsze prognozy mówią nawet o tym, że zawodnik może już nie zagrać w tym sezonie.
To bez wątpienia poważne osłabienie zespołu najbliższego rywala łodzian.
Nie ma co ukrywać, ostatnio ełkaesiacy są w słabszej formie i przegrywają mecz za meczem. Jednak spotkanie z poznaniakami może być dla nich szansą na lepsze rozpoczęcie roku. Dużo w tym meczu będzie zależało od obrony ŁKS i pomysłu na zatrzymanie wysokich graczy z Poznania.
Czy ŁKS przerwie serię sześciu porażek z rzędu? Kibice wierzą, że drużynie uda się ta sztuka.
Mecze 19. kolejki: Anwil Włocławek - Kotwica Kołobrzeg, Siarka Jezioro Tarnobrzeg - Zastal Zielona Góra - Polpharma Starogard Gd. - Trefl Sopot, ŁKS - PBG Basket Poznań, AZS Koszalin - PGE Turów Zgorzelec (17 stycznia), AZS Politechnika Warszawska - Śląsk Wrocław (18 stycznia).