Kosztowny plebiscyt na słowo, które zastąpi „woonerf”

pij
Woonerf wszedł do potocznego języka, gdy powstawały miejskie podwórce.
Woonerf wszedł do potocznego języka, gdy powstawały miejskie podwórce.
Około 9 tysięcy złotych będzie kosztował plebiscyt na nową nazwę woonerfu. To realizacja wniosku złożonego do tegorocznego budżetu obywatelskiego, który wprawdzie nie zdobył w głosowaniu wielkiego uznania łodzian, ale z uwagi na stosunkową „taniość” został zakwalifikowany do realizacji (zdarza się tak, żeby wykorzystać całą kwotę BO na dany rok).

Pomysłodawca przyznaje, że nielubiana nazwa może się okazać... najpopularniejsza

- Wnioskowałem o zmianę nazwy woonerf, by urzędnicy zaczęli używać bardziej polskiego słowa na określenie tego, co ja uważam za deptak. Woonerf to nieładne, obce słowo - mówi wnioskodawca projektu Jakub Hubert. - Przyznaję jednak, że wniosek miał wadę. Mnie nazwa woonerf się nie podoba, może jednak łodzianie ją lubią? Zdecydowałem, że do konkursu, poza polskimi propozycjami, zgłoszę też... woonerf. Żeby nie okazało się, że lekarstwo będzie gorsze od choroby.

Plebiscyt ruszy w sobotę i potrwa dwa tygodnie. Propozycje słowa lepszego niż woonerf (z jęz. niderlandzkiego) można nadsyłać na adres e-mail: podwó[email protected] lub w papierowej formie złożyć podczas dwóch wydarzeń, które na ul. 6 Sierpnia odbędą się w dwie nadchodzące soboty. Zgłoszone propozycje oceni komisja. Do finału trafi sześć, na które łodzianie będą głosować na platformie Vox Populi. Zwycięży najpopularniejsza. Pomysłodawca otrzyma nagrodę.

KIEDY ROZPOCZYNA SIĘ ROK SZKOLNY 2017/2018 [KALENDARZ DNI WOLNYCH]
Synoptycy ostrzegają: powrót burz, nawałnice, grad!
MAGDALENA ŻUK NAJNOWSZE WIADOMOŚCI W SPRAWIE ŚMIERCI POLKI
NOWY WNIOSEK 500 + [DOKUMENTY] 500 PLUS ZMIANY, CO SIĘ ZMIENI
KIEDY NA GRZYBY? GDZIE NA GRZYBY? UWAŻAJ NA GRZYBY
[ZOBACZ INFORMACJE Z POLSKI - FILM

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ INFORMACJE Z POLSKI - FILM